3. 10. 2011
Pingpong s kontajnerom

O opätovnú medializáciu rómskeho problému v Malackách sa v sobotu 1. 10. postaral aktivista Alojz Hlina. Do kontajnera, ktorý Hlina nechal priviesť na Družstevnú ulicu za účelom mobilnej škôlky, sa rómovia neskôr presťahovali. Po tom, čo primátor J. Ondrejka žiadal A. Hlinu, aby odstránil kontajner z Družstevnej ulice, sa aktivista vyjadril do médií takto: „Nemám to srdce ich odtiaľto vyhodiť. Kontajner preto sťahujem pred dom primátora Malaciek. Uvidíme, či mu svedomie dovolí vyhodiť 9 detí na ulicu.”

Kontajner stál na ulici bez povolenia a bez povolenia sa A. Hlina pokúsil premiestniť kontajner aj pred dom primátora mesta Malacky. Presnejšie po príchode na miesto sám nevedel, kde by mal kontajner presne stáť. Uvažoval o pozemku vedľa domu primátora. Ten bol v tom čase mimo Malaciek.

Jeho zámer však nevyšiel, nakoľko zakročila polícia a nedovolila kontajner zložiť bez povolenia. A. Hlina túto skutočnosť rešpektoval, ale nato sa ho pokúsil vyviezť za Malacky. Ani tam však neuspel. „A. Hlina doteraz neurobil nič pre rómov, obyvateľov Družstevnej ulice ani pre mesto a vlastne pre nikoho v tejto kauze. Zatiaľ sa len úspešne prezentuje v médiách, dostal už viac priestoru ako premiérka Slovenskej republiky,“ vyjadril sa J. Ondrejka.

Text: /naty/; foto: /otano, naty/

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok