3. 10. 2011
Pingpong s kontajnerom

O opätovnú medializáciu rómskeho problému v Malackách sa v sobotu 1. 10. postaral aktivista Alojz Hlina. Do kontajnera, ktorý Hlina nechal priviesť na Družstevnú ulicu za účelom mobilnej škôlky, sa rómovia neskôr presťahovali. Po tom, čo primátor J. Ondrejka žiadal A. Hlinu, aby odstránil kontajner z Družstevnej ulice, sa aktivista vyjadril do médií takto: „Nemám to srdce ich odtiaľto vyhodiť. Kontajner preto sťahujem pred dom primátora Malaciek. Uvidíme, či mu svedomie dovolí vyhodiť 9 detí na ulicu.”

Kontajner stál na ulici bez povolenia a bez povolenia sa A. Hlina pokúsil premiestniť kontajner aj pred dom primátora mesta Malacky. Presnejšie po príchode na miesto sám nevedel, kde by mal kontajner presne stáť. Uvažoval o pozemku vedľa domu primátora. Ten bol v tom čase mimo Malaciek.

Jeho zámer však nevyšiel, nakoľko zakročila polícia a nedovolila kontajner zložiť bez povolenia. A. Hlina túto skutočnosť rešpektoval, ale nato sa ho pokúsil vyviezť za Malacky. Ani tam však neuspel. „A. Hlina doteraz neurobil nič pre rómov, obyvateľov Družstevnej ulice ani pre mesto a vlastne pre nikoho v tejto kauze. Zatiaľ sa len úspešne prezentuje v médiách, dostal už viac priestoru ako premiérka Slovenskej republiky,“ vyjadril sa J. Ondrejka.

Text: /naty/; foto: /otano, naty/

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok