10. 1. 2013
Petardy a delobuchy bez obmedzení
Silvester 2012 sa v Malackách po mnohých rokoch niesol v znamení neobmedzeného používania delobuchov, petárd a inej zábavnej pyrotechniky. Uznesením č. 147/2012 zo dňa 6. 12. 2012 totiž malackí poslanci zrušili doteraz platné VZN č. 3/1999 o obmedzení používania tzv. zábavnej pyrotechniky a iných predmetov spôsobujúcich detonáciu v meste Malacky.

Stalo sa to na základe podnetu prokurátora, ktorý podal protest a upozornil, že niektoré ustanovenia mestskej normy boli v rozpore so zákonom. Teraz sa používanie zábavnej pyrotechniky riadi len literou platného zákona o banskej činnosti. Obyvatelia tak po 13 rokoch zažili búrlivú silvestrovskú noc, počas ktorej mestská polícia prijala niekoľko telefonických sťažností na rušenie nočného pokoja.

Nedialo sa však nič nepovolené. Sťažnosť sa objavila aj v rubrike Otázky a podnety na www.malacky.sk a nám zostáva konštatovať, že návrh Malačianky, aby sa v budúcnosti používanie pyrotechniky obmedzilo na polhodinku tesne po polnoci, zo zákona nemá šancu na úspech.

Text, foto: -tabu-     
Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok