20. 3. 2013
Pandora pokrstí svoj debutový album v sobotu
Mladí rockeri z Malaciek po dvoch rokoch spoločného pôsobenia a koncertovania v kluboch na západnom Slovensku nahrali svoj prvý album a chystajú sa ho pokrstiť vo veľkom štýle. Volá sa Všetci za jedného a vraj vystihuje podstatu a tímového ducha kapely, ktorá funguje na báze dohody a veľkej spolupráce všetkých štyroch členov.

Krst cédečka nahraného a vydaného na vlastné náklady v Ostrave je naplánovaný na 23. marca o 20.00 h v Spoločenskom dome MCK v Malackách a chalani sľubujú skvelú šou. Igor Holka (21), Daniel Štefanovič (19 ), Tomáš Marikovič (21) a Peter Bartoník (17) – poslední traja ešte len študenti – spolu hrajú len krátko a hoci ani jeden z nich nie je profesionálny muzikant, v hudobnej súťaži Rock Me Fest v Nitre v roku 2012 sa ako víťazi štvrťfinále vo svojej kategórii dostali až do semifinále a takmer až do finále.

Toto energické kvarteto, ktoré vzniklo v roku 2011, prešlo viacerými zmenami repertoáru i obsadenia. Od začiatku minulého roka začali tvoriť a hrať výhradne vlastné piesne a už po pár mesiacoch sa rozhodli nahrať album. V presvedčení ich utvrdili pozitívne ohlasy návštevníkov ich koncertov v  Galante, Šali, Nitre, Handlovej i Bratislave. „Bola to pre nás  dobrá príležitosť uvedomiť si aj nedostatky a doladiť, čo bolo treba,“ hovorí za všetkých Peter Bartoník, basgitarista kapely Pandora, ktorá sa predstavila aj na ostatných dvoch ročníkoch Prvomájových Malaciek, kde koncertovala bez nároku na honorár. Po rekordne krátkom čase spoločného pôsobenia majú títo chlapci v Malackách s vydaním vlastného cédečka určite prvenstvo.

Aké sú ich ďalšie plány a sny? „Chceme hrať hudbu, v ktorej si každý nájde niečo svoje, ktorá osloví široké spektrum ľudí, nielen vyhranených rockerov,“ hovorí Peter. „Naše piesne sú veselé, plné energie a ich melódie vám dlho budú znieť v hlavách, ale príďte sa sami presvedčiť na krst nášho debutového albumu,“ pozýva basgitarista Peter Bartoník. Vraj sa naozaj máme na čo tešiť: „Zažijete šou plnú energie, spoznáte skvelé piesne z nášho albumu a užijete si rockovú zábavu, ako sa patrí,“ pozýva skupina Pandora, pričom meno krstného otca zatiaľ necháva zahalené rúškom tajomstva. Kto chce vedieť viac o kapele, dozvie sa na www.pandorarock.sk

Text: -tabu-; Foto: archív Pandora
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok