31. 10. 2016
Otvorená platforma s Patrikom Daniškom

Život je jedinečný dar, na ktorý by sme mali mať všetci právo, a práve to bola téma ďalšieho dielu otvorenej platformy s Patrikom Daniškom –  Kampaň “40 dní za život”.  Čo to vlastne je? 11 796 zachránených bábätiek, 136 obrátených lekárov (potratárov) a 75 zrušených potratových kliník.  Kampaň za život je najväčšia pro-life organizácia v histórii.  Táto kampaň funguje už od roku 2007. Každý z nás sa môže zapojiť  prostredníctvom modlitby a pôstu. Každý deň sa môžeme zjednotiť a prosiť za tehotné ženy, ktoré zvažujú interupciu, rodiny v kritickej životnej situácii  a počaté deti, ktorým hrozí smrť interupciou.

Patrik Daniška,  pro-life aktivista a spoluorganizátor pochodov za život, sa s nami podelil so svojimi skúsenosťami a poznatkami. Vo svojej prezentácii spomenul dôležité fakty o tom, ako prebieha potrat. Dozvedeli sme sa, že podľa zákona je potrat možný vykonať  do 12. týždňa tehotenstva. Avšak dieťa je už vtedy schopné vnímať. Tento zákon je navyše neaktuálny a platí už 100 rokov, kedy sa o stave dieťatka v brušku nevedelo toho veľa. 

Ďalej sme sa rozprávali o krutých praktikách počas potratov. Ukázali sme si postupy, ako byť oporou a presvedčiť tehotnú ženu, aby nešla na potrat. Na Slovensku sa nachádza aj veľa hniezd záchrany, rôzne organizácie, ktoré pomáhajú ženám núteným ísť na potrat, ďalej tu je vždy ešte možnosť dať dieťa do opatrovateľskej starostlivosti. To bolo aj hlavnou myšlienkou platformy – predstaviť si všetky negatívne javy spojené s potratom a prezentovať  náhradné riešenia potratu.

Patrik Daniška nám priblížil síce nie novú, zato tému, o ktorej je dôležité hovoriť. Tak čo, ešte stále si myslíte, že ľudia môžu rozhodovať o životoch nenarodených detí?

Isabel De Pasquale, študentka 3. ročníka Gymnázia Sv. Františka Assiského

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok