9. 7. 2012
Osem radarov v Malackách
V Malackách upozorňuje vodičov na ich aktuálnu rýchlosť osem nových radarov. Nachádzajú sa na všetkých vstupoch do mesta okrem privádzača s kruhovým objazdom a na niekoľkých vytipovaných kritických miestach. Jeden sa nachádza pri ZŠ Dr. J. Dérera, druhý na Stupavskej ulici oproti reštaurácii Macek a ďalší na Legionárskej ulici pri Okresnom riaditeľstve hasičského a záchranného zboru v Malackách.

Miesta pre radary, ktoré mesto získalo do trvalého užívania v rámci projektu Roseman, boli umiestnené na základe spoločného výberu spracovateľa projektu M. Ondroviča, správcu mestských komunikácií V. Končeka a náčelníka MsP I. Jurkoviča. Návrhy posúdil a schválil dopravný inžinier B. Balún.

„Radary sú okrem merania rýchlosti vybavené štatistickým modulom, ktorý je schopný vyhodnocovať čas prejazdu automobilov a ich rýchlosť. Po uplynutí určeného intervalu budú údaje z radarov vyhodnocované a bude sa posudzovať, či sa vďaka nim podarí dosiahnuť  zníženie prejazdovej rýchlosti v obci,“ uviedol M. Ondrovič. Okrem preventívneho účinku môžu mať radary aj represívny účinok, keďže štatistické dáta môžu byť na vyžiadanie poskytované aj dopravnej polícii.   

T. Búbelová; Foto: N. Slobodová
Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok