9. 7. 2012
Osem radarov v Malackách
V Malackách upozorňuje vodičov na ich aktuálnu rýchlosť osem nových radarov. Nachádzajú sa na všetkých vstupoch do mesta okrem privádzača s kruhovým objazdom a na niekoľkých vytipovaných kritických miestach. Jeden sa nachádza pri ZŠ Dr. J. Dérera, druhý na Stupavskej ulici oproti reštaurácii Macek a ďalší na Legionárskej ulici pri Okresnom riaditeľstve hasičského a záchranného zboru v Malackách.

Miesta pre radary, ktoré mesto získalo do trvalého užívania v rámci projektu Roseman, boli umiestnené na základe spoločného výberu spracovateľa projektu M. Ondroviča, správcu mestských komunikácií V. Končeka a náčelníka MsP I. Jurkoviča. Návrhy posúdil a schválil dopravný inžinier B. Balún.

„Radary sú okrem merania rýchlosti vybavené štatistickým modulom, ktorý je schopný vyhodnocovať čas prejazdu automobilov a ich rýchlosť. Po uplynutí určeného intervalu budú údaje z radarov vyhodnocované a bude sa posudzovať, či sa vďaka nim podarí dosiahnuť  zníženie prejazdovej rýchlosti v obci,“ uviedol M. Ondrovič. Okrem preventívneho účinku môžu mať radary aj represívny účinok, keďže štatistické dáta môžu byť na vyžiadanie poskytované aj dopravnej polícii.   

T. Búbelová; Foto: N. Slobodová
Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok