6. 9. 2017
Opravujeme ďalší úsek Cesty mládeže
Mesto pokračuje v rekonštrukcii Cesty mládeže. Po prvom úseku – od Záhoráckej po Veľkomoravskú –  ktorý sa opravoval vlani na jeseň, teraz nasleduje časť od Veľkomoravskej (napojenie na nový asfalt) až po hlavný vstup na novom cintoríne. S rekonštrukciou sú spojené aj čiastočne dopravné obmedzenia. Práce sa budú vykonávať po cca 50-metrových úsekoch, pričom doprava bude vždy regulovaná v jednom pruhu. „Najskôr sa budú osádzať obrubníky na pravej strane cesty smerom k novému cintorínu. Na ľavej strane medzi krajom cesty a chodníkom pribudne kamenivo, ktoré bude zakrývať nový drenážny systém na odvádzanie dažďovej vody. Vyfrézujú sa nerovnosti, opravia výtlky, niektoré časti sa spevnia geomrežou a na celom úseku bude napokon položený nový asfaltový koberec,“ informoval Marek Gašpar z Útvaru strategického rozvoja MsÚ Malacky. 
Vysúťažená cena je 174 tisíc eur, dodávateľom je Doprastav Asfalt, a. s. Práce by mali byť hotové v polovici októbra. Keďže Cesta mládeže vedie pri cintoríne, mesto chce aktuálne rekonštruovaný úsek odovzdať do užívania ešte pred Dušičkami.
Súbežne s tým pokračujú práce aj na novom cintoríne a v jeho okolí. Areál dostane kompletne zrekonštruované parkovisko i vstup. Mesto opravuje aj verejné osvetlenie na cintoríne a na parkovisku – staré svietidlá budú nahradené modernou LED technológiou. 

-lp-/-otano-

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok