6. 9. 2017
Opravujeme ďalší úsek Cesty mládeže
Mesto pokračuje v rekonštrukcii Cesty mládeže. Po prvom úseku – od Záhoráckej po Veľkomoravskú –  ktorý sa opravoval vlani na jeseň, teraz nasleduje časť od Veľkomoravskej (napojenie na nový asfalt) až po hlavný vstup na novom cintoríne. S rekonštrukciou sú spojené aj čiastočne dopravné obmedzenia. Práce sa budú vykonávať po cca 50-metrových úsekoch, pričom doprava bude vždy regulovaná v jednom pruhu. „Najskôr sa budú osádzať obrubníky na pravej strane cesty smerom k novému cintorínu. Na ľavej strane medzi krajom cesty a chodníkom pribudne kamenivo, ktoré bude zakrývať nový drenážny systém na odvádzanie dažďovej vody. Vyfrézujú sa nerovnosti, opravia výtlky, niektoré časti sa spevnia geomrežou a na celom úseku bude napokon položený nový asfaltový koberec,“ informoval Marek Gašpar z Útvaru strategického rozvoja MsÚ Malacky. 
Vysúťažená cena je 174 tisíc eur, dodávateľom je Doprastav Asfalt, a. s. Práce by mali byť hotové v polovici októbra. Keďže Cesta mládeže vedie pri cintoríne, mesto chce aktuálne rekonštruovaný úsek odovzdať do užívania ešte pred Dušičkami.
Súbežne s tým pokračujú práce aj na novom cintoríne a v jeho okolí. Areál dostane kompletne zrekonštruované parkovisko i vstup. Mesto opravuje aj verejné osvetlenie na cintoríne a na parkovisku – staré svietidlá budú nahradené modernou LED technológiou. 

-lp-/-otano-

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok