13. 9. 2022
Opäť sa zejdeme na hambálku

Malacky sa opäť premenia na divadelné mestečko. Festival Zejdeme sa na hambálku prinesie od 17. do 23. septembra predstavenia pre malých aj veľkých v podaní ochotníkov aj profesionálov. „Jeden prejde kúšček, druhý velkú dálku a šeci sa zas po roku zejdeme u nás na hambálku, na festivale, teda divadelném svátku,,“ pozýva Vlado Zetek, režisér Divadla na hambálku, ktoré spolu s MCK Malacky festival organizuje.

14. ročník odštartuje v sobotu 17. septembra na nádvorí kaštieľa obľúbený Hambáljarmok. Potešia vás TeatroTatro, hudobná standupcomedy, joga smiechu, komédia malackých ochotníkov alebo koncert skupiny Fortuan. Nebude chýbať ani tradičná hambálkovská ftipná kaša, tvorivé dielne, chodúliari a žongléri. Festival pokračuje predstavením Záhoráckeho divadla Svatuškár (Moliérov Tartuffe v záhoráčtine). Mimoriadnym lákadlom je Ateliér Maroša Kramára. V komédii Lordi, ktorá si uťahuje z mužskej samoľúbosti, zahrajú Maroš Kramár, Jozef Vajda a Peter Šimun.    

Pricestuje k nám aj Divadlo Bolka Polívky/Malé Hry s komédiou Biostory. Festival patrí aj deťom, preto je časť programu už tradične venovaná organizovaným predstaveniam pre školy. Pre úplne najmenších divákov je pripravené divadlo pre batoľatá v podaní Féder Teáter: Lili – Batolárium. Keďže Divadlo na hambálku oslavuje 20 rokov svojho vzniku, postará sa o záverečnú bodku festivalu a zahrá hneď dve výborné komédie, Dámska šatňa a Pánsky klub. Po poslednom predstavení sú všetci diváci srdečne pozvaní na posedenie s divadelníkmi. Súčasťou festivalu bude výstava v Galérii MCK Mária Kráľovičová. 
   

Vstupenky na jednotlivé predstavenia si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk. Podujatie z verejných zdrojov podporil Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia EPH a Mesto Malacky.

Text: MCK, foto: archív redakcie

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok