22. 9. 2014
Opäť sa môžeme tešiť na jablkové dobroty

Druhá októbrová sobota je v našom meste už niekoľko rokov zasvätená oslave tradičného, v našich končinách najrozšírenejšieho ovocia, jabĺčka. Ani tento rok to nebude inak, už teraz je v plnej príprave obľúbené podujatie Jablkové hodovanie. Uskutoční sa v sobotu 11. októbra v parku na Kláštornom námestí a ako vždy ponúkne jablkové dobroty v podobe sladkých i slaných koláčov, netradičných polievok, ťahaných štrúdlí, mixovaných jablkových produktov, kompótov a mnohých ďalších kulinárskych nápadov.

Okrem ochutnávky jablkových pokrmov si návštevníci môžu kúpiť receptár zostavený z pripravovaných dobrôt, zásobiť sa chutnými jabĺčkami na dlhé zimné mesiace, či nakúpiť zdravé jablčné mušty. Samozrejmosťou bude aj zaujímavý kultúrny program, tešiť sa môžete na obľúbené slovenské pesničky, muzikálové hity, gitarové melódie aj súčasnú populárnu tvorbu. Chýbať nebude ani hymna jablkového hodovania.

Zasúťažíme si v jedení jablkových koláčov, deti budú môcť navštíviť výtvarný ateliér, vyskúšať maľovanie na tvár a lukostreľbu. Spolu zahlasujeme aj za najkrajšiu masku na tému jeseň a jablká.

Hodovanie s nenapodobiteľnou vôňou jabĺk sa u nás po prvý raz uskutočnilo v roku 2011 pred mestským úradom, potom sme sa presunuli do parku. Vôbec prvé jablkové hodovanie sa konalo v roku 2008 v Modre, o rok neskôr sa pridali ďalšie obce a mestá Bratislavského kraja. Hlavným organizátorom tohto podujatia je Bratislavský samosprávny kraj.

–  text: naty, mija –

jh

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok