22. 10. 2013
Ondřej Pýcha učil fotografovať hendikepované deti
Známy český fotograf Ondřej Pýcha a jeho asistent dva dni učili talentované deti s telesným alebo mentálnym hendikepom narábať s fotoaparátom a dívať sa na svet očami fotografa. Asi desiatka dychtivých návštevníkov kurzu privítala celebritu zo sveta fotografie na pôde CVČ v Malackách, kde sa prvý deň viac venovali teórii, premietali si obrázky a na príkladoch si ukázali, ako sa to má či nemá.

„Naučila som sa, že keď fotíme niekoho pod stromom, nemá stáť pred ním tak, aby mu strom akoby vyrastal z hlavy,“ povedala Kamilka. Každý dostal do rúk malý plnoautomatický fotoaparát renomovanej značky, ktorý si na záver kurzu mohol odniesť domov. Už počas prvého dňa ho každý mohol vyskúšať.

„Deti behali po areáli, fotografovali detaily a počúvali rady Ondřeja a jeho asistenta, ktorí sú priateľskí a perfektne vedia s deťmi komunikovať,“ povedala M. Trenčíková, predsedníčka Krajskej organizácie SZTP, ktorá projekt realizovaný agentúrou MW Promotion zastrešuje. Akcia neušla pozornosti novinárov a do CVČ vďaka nej našli cestu redaktori Nového času aj TV JOJ.

“Výhodou kurzu nie je len to, že deti si domov odnesú digitálny fotoaparát, ale najmä získajú záľubu, vedomosti a praktické skúsenosti, ktoré môžu ďalej rozvíjať,“ tvrdí fotograf, ktorý v rokoch 2012 a 2013 pripravil šesť takýchto kurzov v rozličných kútoch Slovenska. Fotografie detí budú uverejnené na Facebooku a CVČ z nich pripraví výstavu.

Text, foto: T. Búbelová
 
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok