21. 10. 2015
Októberfest v Malackách

Milovníci piva a dobrého jedla si prišli na svoje v sobotu 17. októbra na 1. ročníku Záhoráckeho Októberfestu. Usporiadatelia sa inšpirovali tradičnými bavorskými ľudovými slávnosťami. Doprava na Sasinkovej ulici bola uzatvorená a stojace autá vystriedali stany.

Pripravené zabíjačkové dobroty – jaternice, jelitá, tlačenka i opekané prasiatka – sa minuli rýchlosťou blesku. A tak niektorí návštevníci, ktorí na podujatie zavítali neskôr, zostali trocha sklamaní. Náladu im hádam vylepšilo pivo, ktoré na akcii tieklo potokom. „O 13-tej sa minuli všetky zabíjačkové špeciality. Na podujatie sme pripravili výrobky z 20 prasiat a nečakali sme taký obrovský záujem. O tri týždne preto usporiadame zabíjačku a opäť pripravíme pochúťky z dvadsiatky prasiat. Všetkých Malačanov srdečne pozývame,“ hovorí organizátor podujatia Branislav Orth.

V samostatnom stane sa predstavilo 8 pivovarov, ktoré predstavili 50 pivných špecialít. Zo záhoráckych pivovarov mohli návštevníci ochutnať domáceho Muádka,  pivá z minipivovaru Šandorf v Prievaloch či Stramáka zo Senice. Hosťami boli aj pivovary Karpat z Trnavy, Březňak zo Severných Čiech a Radničný pivovar z Jihlavy. „Väčšina pivovarov predala všetko pivo a niektorí museli dopĺňať zásoby aj niekoľkokrát počas dňa,“ prezradili organizátori.

 „Som veľmi spokojný s tým, ako to dopadlo. Bál som sa termínu, počasia a toho, že nám niečo zásadné zlyhá, čo sa až na pár výpadkov elektrickej energie nestalo. Ľudia prichádzali počas celého dňa a  myslím, že odchádzali spokojní. V závere sa dokonca rozprúdila spontánna tanečná zábava,“ hovorí  B. Orth.

V programe, ktorý bol naplánovaný do 21. hodiny, sa predstavili viacerí hudobníci: tanečná ľudová muzika Bečkovi chlapci, Polák Band zo Stupavy, muzika Osička z Moravy, folková skupina Jara Chrupku, Olympic Revival, folková muzika Osudy a Cimbalofka Leváranek z Veľkých Levár.

Branislav Orth: „Rád by som sa touto cestou poďakoval ľudom, ktorí mi pomáhali pripraviť a zorganizovať celú akciu, hlavne samotné postavenie a zloženie areálu bolo veľmi náročné. Väčšina z nás pracovala viac ako 50 hodín bez spánku a išli sme na doraz. Chcem poďakovať aj mestu za spoluprácu, primátorovi, mestským médiám, partnerom festivalu, zvukárom, moderátorovi, spoločnosti Berto, susedovi Spuchlákovi, kapelám a samozrejme pivovarníkom.  Máme veľmi pozitívne reakcie a už teraz sa tešíme na budúci ročník, ktorý sa uskutoční v septembri 2016.“


Text: N. Jánošová, foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok