19. 3. 2013
OKOLO RINGU - nováčikom v drese BC RTJ Malacky sa darilo

16. marca sa v Galantskom dome športu konalo 2. kolo ligy UBCS, na ktorom sa zišlo 56 boxerov zo 14 oddielov z celej SR. BC RTJ Malacky reprezentovali piati boxeri.

V kategórii mladších žiakov v hmotnosti do 48 kg sa do ringu postavil Marián Ružička proti svojmu večnému rivalovi Máriovi Dömeovi z BC Galanta. Boxer BC RTJ Malacky svoj duel zaslúžene prehral a proti tomuto súperovi si zapísal už v poradí tretiu prehru zo spoločných piatich zápasov.

Naopak nováčikom v drese BC RTJ Malacky sa darilo. Dušan Žalec vo vekovej kategórii mladších dorastencov v hmotnosti do 42 kg zvíťazil v pomere 3:0 na body nad boxerom z Dubnice Vladimírom Pražienkom. Druhý nováčik Dávid Michálek v drese BC RTJ Malacky v hmotnosti do +91 kg v kategórii mladších dorastencov boxoval s boxerom z bratislavskej Boxerne Romanom Petríkom. Dávid presvedčivo zvíťazil v pomere 3:0 na body a zapísal si tak svoje prvé víťazstvo.

Marián Baláž BC RTJ Malacky v kategórii starších dorastencov v hmotnosti do 64 kg sa stretol s domácim boxerom Ladislavom Matúšom z KO Galanta. Obaja boxeri vybojovali najkrajšie stretnutie sobotného popoludnia, za čo boli ocenení potleskom nielen divákov, ale aj celej JURY, ktorá sa k tomuto aktu postavila zo stoličiek. V zápase vyšiel tesne ako víťaz v pomere 2:1 domáci boxer z Galanty. Marián si za výkon odniesol pohár najbojovnejšieho boxera, ktorý mu venoval usporiadajúci oddiel BC Tvrdá päsť Galanta (nie je zvykom na ligových podujatiach oceňovať boxerov). Chlapcom gratulujeme!

– Ali Reisenauer, tréner –

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok