4. 3. 2022
Odišiel Pavol Dubček
V piatok 18. februára prišla smutná správa – vo veku 73 rokov zomrel Pavol Dubček, syn Alexandra Dubčeka. Jeho životná púť bola niekoľko rokov prepojená aj s Malackami.

Pavol Dubček sa narodil 7. júla 1948 v Trenčíne. Po gymnáziu yyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Po štúdiách nemohol hneď vykonávať lekársku prax, keďže jeho otec bol prenasledovaný komunistickým režimom. 
Podľa MUDr. Juraja Balogha, ktorý pracoval v chirurgickej ambulancii v Malackách už pri otvorení novej nemocnice, prišiel Pavol Dubček na chirurgiu približne v rokoch 1975 – 1977. Svoje vedomosti a zručnosti mohol ako lekár začať využívať až po ministerskej výnimke. V tom čase býval v Bratislave u rodičov a do Malaciek dochádzal autom. On ako i všetci, ktorí dochádzali s ním, boli odpočúvaní a sledovaní. Neskôr odišiel k Milosrdným bratom do Bratislavy. Časom prešiel do Polikliniky Tehelná, kde pracoval ako ambulantný chirurg až do svojej smrti.
V roku 2002 bol zvolený za poslanca v Malackách, kde pôsobil celé volebné obdobie. Jozef Bulla si na Pavla Dubčeka spomína takto: „Bol to veľmi sociálne cítiaci človek, ktorý rád pomáhal.“ V roku 2005 bol zvolený za poslanca zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Neskôr pôsobil ako poslanec aj v bratislavskej mestskej časti Nové mesto. V roku 2019 kandidoval do Európskeho parlamentu. Aktívne sa venoval karate. 
Česť jeho pamiatke!

Text: -naty/jh-, foto: TASR


Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok