4. 3. 2022
Odišiel Pavol Dubček
V piatok 18. februára prišla smutná správa – vo veku 73 rokov zomrel Pavol Dubček, syn Alexandra Dubčeka. Jeho životná púť bola niekoľko rokov prepojená aj s Malackami.

Pavol Dubček sa narodil 7. júla 1948 v Trenčíne. Po gymnáziu yyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Po štúdiách nemohol hneď vykonávať lekársku prax, keďže jeho otec bol prenasledovaný komunistickým režimom. 
Podľa MUDr. Juraja Balogha, ktorý pracoval v chirurgickej ambulancii v Malackách už pri otvorení novej nemocnice, prišiel Pavol Dubček na chirurgiu približne v rokoch 1975 – 1977. Svoje vedomosti a zručnosti mohol ako lekár začať využívať až po ministerskej výnimke. V tom čase býval v Bratislave u rodičov a do Malaciek dochádzal autom. On ako i všetci, ktorí dochádzali s ním, boli odpočúvaní a sledovaní. Neskôr odišiel k Milosrdným bratom do Bratislavy. Časom prešiel do Polikliniky Tehelná, kde pracoval ako ambulantný chirurg až do svojej smrti.
V roku 2002 bol zvolený za poslanca v Malackách, kde pôsobil celé volebné obdobie. Jozef Bulla si na Pavla Dubčeka spomína takto: „Bol to veľmi sociálne cítiaci človek, ktorý rád pomáhal.“ V roku 2005 bol zvolený za poslanca zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Neskôr pôsobil ako poslanec aj v bratislavskej mestskej časti Nové mesto. V roku 2019 kandidoval do Európskeho parlamentu. Aktívne sa venoval karate. 
Česť jeho pamiatke!

Text: -naty/jh-, foto: TASR


Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok