1. 3. 2022
Oddnes je parkovanie na chodníkoch zakázané
Oddnes 1. marca 2022 nadobúda účinnosť novela zákona o cestnej premávke, ktorá sa týka cyklistov a parkovania. Kým ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky je potrebná, zmeny zakazujúce parkovanie na chodníkoch prijala časť verejnosti, no najmä časť samospráv, s veľkou nevôľou. Narýchlo prijatá novela nedala obciam a mestám dostatok času na prípravu. 
Odklad platnosti všeobecného zákazu parkovania na chodníkoch je síce na programe, no aj keby sa prijal mimoriadne rýchlo, účinnosť tejto zmeny nebude skôr ako v apríli. To znamená, že na uliciach na Slovensku bude minimálne mesiac platiť novela zakazujúca parkovanie na chodníkoch s výnimkou bicyklov a motocyklov, ak sa zachová šírka chodníka 1,5 metra. Parkovanie na chodníku je teda možné len vtedy, ak to vyslovene dovoľuje dopravná značka.
Zákon platí a občania a rovnako mestská polícia musia dbať na jeho dodržiavanie. Aktuálne účinné znenie zákona je problematické najmä pre Bratislavu a jej mestské časti, menej u nás v Malackách a v ďalších menších mestách a obciach. V Malackách je zreteľný problém súvisiaci s novelou zákona napríklad na ulici Ľuda Zúbka pred bankou ČSOB. 
 
-jh- 

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok