1. 3. 2022
Oddnes je parkovanie na chodníkoch zakázané
Oddnes 1. marca 2022 nadobúda účinnosť novela zákona o cestnej premávke, ktorá sa týka cyklistov a parkovania. Kým ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky je potrebná, zmeny zakazujúce parkovanie na chodníkoch prijala časť verejnosti, no najmä časť samospráv, s veľkou nevôľou. Narýchlo prijatá novela nedala obciam a mestám dostatok času na prípravu. 
Odklad platnosti všeobecného zákazu parkovania na chodníkoch je síce na programe, no aj keby sa prijal mimoriadne rýchlo, účinnosť tejto zmeny nebude skôr ako v apríli. To znamená, že na uliciach na Slovensku bude minimálne mesiac platiť novela zakazujúca parkovanie na chodníkoch s výnimkou bicyklov a motocyklov, ak sa zachová šírka chodníka 1,5 metra. Parkovanie na chodníku je teda možné len vtedy, ak to vyslovene dovoľuje dopravná značka.
Zákon platí a občania a rovnako mestská polícia musia dbať na jeho dodržiavanie. Aktuálne účinné znenie zákona je problematické najmä pre Bratislavu a jej mestské časti, menej u nás v Malackách a v ďalších menších mestách a obciach. V Malackách je zreteľný problém súvisiaci s novelou zákona napríklad na ulici Ľuda Zúbka pred bankou ČSOB. 
 
-jh- 

Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok