26. 1. 2021
Odchovanci Žolíka vo futsalovej reprezentácii
V decembri absolvovala slovenská futsalová reprezentácia do 19 rokov sústredenie v poľskom  mestečku Szczyrk, kde hráči tvorili tzv. spoločnú bublinu. V nominácii boli aj dvaja Malačania, Patrick KumaRastislav Haramia, obliekajúci dres 4FSC, o. z. Sú to ďalší odchovanci ŠK Žolík, ktorí reprezentujú Slovensko v sálovom futbale. Ich o niečo starší kolega zo Žolíka Daniel Čeřovský je už dvojnásobným majstrom Slovenska vo futsale a seniorským reprezentantom SR.
Sústredenie bolo súčasťou prípravy na kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy. Hráči absolvovali šesť spoločných tréningových jednotiek, čo spokojne hodnotil aj tréner Klaudiusz Hirsch: „Som rád, že sme sa mohli stretnúť. Kvalifikácia na európsky šampionát hráčov do 19 rokov podľa najnovších informácií nebola zrušená, ale zatiaľ presunutá na neskôr. Je dôležité, že sa chlapci po dlhej dobe opäť spolu videli a výdatne si zatrénovali.” 
Kým Rasťo má skúsenosti aj z mladších mládežníckych reprezentácií, pre Patricka to bola premiéra. „Bolo to pre mňa niečo nové. Veľmi som sa tešil, predsa len je to reprezentácia, je to vyššia úroveň. Nie som prekvapený z toho, ako to prebieha, vedel som si to približne predstaviť. Páčilo sa mi a dúfam, že som sa ukázal v čo najlepšom svetle.  Chcel som ukázať, čo viem, a samozrejme, zlepšiť sa. Som rád, že som dostal príležitosť,” povedal P. Kuma. 

Text: F. Hlavatý, foto: www.futsalslovakia.sk 
Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok