9. 6. 2015
Odchovanci ŠK Žolík vo futbalových reprezentáciách Slovenska

Futbalový klub ŠK Žolík bol založený v roku 2002 a jeho hlavným cieľom je výchova hráčov v regióne Záhorie. Tréneri zverencov vychovávajú v duchu fair-play, vedú ich k zdravému životnému štýlu, zmyslu pre povinnosť a tréningom im vypĺňajú voľný čas. Hráči a odchovanci sa dokážu presadiť nielen v mládežníckych kategóriách, ale aj v mužskom futbale.

Ciele, ktoré sme si v klube pred 12 rokmi stanovili, dnes naberajú reálne kontúry. ŠK Žolík je stabilným účastníkom mládežníckych súťaží a hrdým reprezentantom regiónu Malaciek a Záhoria. Vybudovaním vlastného futbalového ihriska sme dokázali vytvoriť čo najlepšie podmienky pre výkonnostný rast detí a mládeže. Vytvorili sme silnú trénerskú skupinu a štruktúru výchovy od mini prípraviek až po starší dorast. Sedem vekových kategórií pravidelne hráva súťaže organizované BFZ.

Čerešničkou na torte je fakt, že sme dokázali vychovať viacero hráčov pre slovenský futbal a reprezentáciu SR. Naši futbalisti sú pravidelne povolávaní do výberov BFZ v jednotlivých kategóriách, kde vzorne reprezentujú klub a mesto Malacky. Tí najlepší majú šancu zahrať si aj za výber slovenskej reprezentácie. Malačanom a odchovancom ŠK Žolík Samuelovi Mrázovi a Patrikovi Haramiovi sa to podarilo. Svojimi výkonmi len potvrdili, že v klube ŠK Žolík sa pracuje na veľmi vysokej úrovni a klub dokáže deťom vytvoriť vhodné podmienky pre ich ďalší futbalový rast.

Samuel Mráz (reprezentant SR do 19 rokov)
Začal hrávať ako 6-ročný v regionálnych žiackych súťažiach, kde sa mu veľmi darilo. Od kategórie U13 už nastupoval v drese FK Senica a v senických tímoch U14 a U15 sa vypracoval na reprezentačnú úroveň. Slovenský dres si obliekol už v najnižšej vekovej kategórii U15, kde odohral šesť zápasov a strelil dva góly. Ďalej pokračoval v reprezentačných štartoch za U16 a U17. Mladý útočník absolvoval aj niekoľko zahraničných stáží. Čerpal skúsenosti v holandskom FC Twente Enschede aj v slávnom škótskom klube FC Celtic Glasgow. Dnes je stabilným členom mužov FK Senica a slovenskej reprezentácie do 18 aj 19 rokov.

Patrik Haramia (reprezentant SR do 15 rokov)
S futbalom začínal ako 5-ročný v kategórii mini prípravky pod dohľadom svojho otca, ktorý pracuje v štruktúre klubu ako tréner dorastu. Až do kategórie U14 pravidelne nastupoval za ŠK Žolík. Patrik bol nominovaný do výberu U15, kde odohral svoje prvé dva reprezentačné zápasy proti rovesníkom zo Severného Írska. V tomto roku je od jarnej časti na hosťovaní v klube ŠK Slovan Bratislava, kde pravidelne nastupuje v základnej zostave. Za tri mesiace dokázal v novom drese streliť deväť gólov. Aj Patrikovou zásluhou sa stal ŠK Slovan víťazom 1. ligy západného Slovenska a klubu zabezpečil účasť na finálovom turnaji o majstra SR v kategórii U15, ktorý sa uskutoční 12. až 14. júna.

Aj naďalej platí naša pozvánka pre nové deti do kategórií prípraviek a mini prípraviek ročníka narodenia 2004 až 2010. Bližšie informácie o tréningoch, tréneroch, činnosti a fungovaní klubu nájdete na webovej stránke www.skzolikmalacky.sk.
           
ŠK Žolík

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok