19. 2. 2013
Od Fica do Fica a Živé kvety v našom meste

V stredu 27. 2. sa o 19.00 h odohrá v priestoroch Kultúrního domečka (kina) netradičné „divadlo“. Večer bude venovaný všetkým, ktorí majú chuť sa zamýšľať i vnímať. Premietať sa bude kontroverzný film Od Fica do Fica. Neskôr príde na rad diskusia s autorkou Zuzanou Piussi.  Pre vylepšenie chuti po trpkastom filme, ponúka MCK koncert kapely Živé kvety.

Režisérka Zuzana Piussi snímala dianie od volieb 2010 do volieb 2012. Infiltrovala sa na predvolebné kampane, medzi politikov, ich voličov, na demonštrácie proti Gorile i medzi organizátorov týchto protestov. Výsledkom je autorský pohľad na stav našej spoločnosti po 20 rokoch samostatnosti. Tento dokument je potrebné vidieť, už len preto, aby ste zaujali vlastné stanovisko k filmu. Výpoveď o spoločnosti, film vyvolávajúci otázky, nedokončená fraška o neuznaných génioch či nepozerateľný film? Toto všetko prezentujú média. Aký ale bude film pre vás? Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť!

Po skončení diskusie to roztočí kapela Živé kvety. Slovenská skupina vznikla v Bratislave v roku 1994, okolo speváčky a textárky Lucie Piussi. Prostredníctvom jej osoby je skupina spájaná s legendárnym Divadlom Stoka. Kapela v rôznom zložení priviedla na svetu jedenásť CD, medzi poslednými  Perute (2011), Oľga, ideš svojím tempom! (2012) či Spúšť (2010). V poslednom období sa členovia kapely trošku pozabávali tvorbou hudby ku klipu Od Fica do Fica.

Zdroj: MCK

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok