19. 2. 2013
Od Fica do Fica a Živé kvety v našom meste

V stredu 27. 2. sa o 19.00 h odohrá v priestoroch Kultúrního domečka (kina) netradičné „divadlo“. Večer bude venovaný všetkým, ktorí majú chuť sa zamýšľať i vnímať. Premietať sa bude kontroverzný film Od Fica do Fica. Neskôr príde na rad diskusia s autorkou Zuzanou Piussi.  Pre vylepšenie chuti po trpkastom filme, ponúka MCK koncert kapely Živé kvety.

Režisérka Zuzana Piussi snímala dianie od volieb 2010 do volieb 2012. Infiltrovala sa na predvolebné kampane, medzi politikov, ich voličov, na demonštrácie proti Gorile i medzi organizátorov týchto protestov. Výsledkom je autorský pohľad na stav našej spoločnosti po 20 rokoch samostatnosti. Tento dokument je potrebné vidieť, už len preto, aby ste zaujali vlastné stanovisko k filmu. Výpoveď o spoločnosti, film vyvolávajúci otázky, nedokončená fraška o neuznaných génioch či nepozerateľný film? Toto všetko prezentujú média. Aký ale bude film pre vás? Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť!

Po skončení diskusie to roztočí kapela Živé kvety. Slovenská skupina vznikla v Bratislave v roku 1994, okolo speváčky a textárky Lucie Piussi. Prostredníctvom jej osoby je skupina spájaná s legendárnym Divadlom Stoka. Kapela v rôznom zložení priviedla na svetu jedenásť CD, medzi poslednými  Perute (2011), Oľga, ideš svojím tempom! (2012) či Spúšť (2010). V poslednom období sa členovia kapely trošku pozabávali tvorbou hudby ku klipu Od Fica do Fica.

Zdroj: MCK

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok