15. 8. 2014
Obnova komunikácií v meste

V tomto týždni je čulý pracovný ruch pri obnove chodníkov a ciest na viacerých miestach v meste. Obnovujú sa cesty na Záhradnej a Továrenskej ulici a budujú sa nové parkovacie miesta aj na sídlisku Juh na Štúrovej ulici, vďaka ktorým vznikne priestor pre 12 automobilov. Mesto vybudovalo aj priechod pre chodcov od Lesnej ulice k Zámockej bráne, ktorý chodci opakovane žiadali.

Na Námestí SNP sa rekonštruuje chodník, ktorý spojí oblasť od Ulice Ľuda Zúbka po ZŠ Dr. J. Dérera a povedie popri škole. Mnohých istotne poteší obnova zdevastovaného  chodníka v smere od Nádražnej ulice až po zrekonštruovanú časť na Radlinského ulici. Od Nádražnej ulice k železničnej stanici sa chodník opraví v rámci projektu rekonštrukcie Nádražnej ulice. Už v najbližších dňoch sa začne s budovaním nového chodníka od železničného priecestia na Kollárovej ulici až po Športovú halu Malina.

V rozpočte mesta na rok 2014 bolo na opravu miestnych komunikácií vyčlenených 415 000 €. Po zisťovaní technického stavu malackých komunikácií sa počítalo s opravou ulíc Továrenská, Záhradná a chodníka na Ulici Oslobodenia. Predbežný rozpočet pokrýval presne tieto prerábky. Na júnovom zasadnutí však mestskí poslanci odsúhlasili ďalších 225 000 € na rekonštrukciu ďalších chodníkov.

V tomto čase sa však vykonávajú aj ďalšie rekonštrukcie komunikácií, ktoré nerealizuje mesto, a tedanie sú hradené z mestského rozpočtu. Ide o úpravu povrchu chodníkov po rozkopávkach, ktoré počas opráv zastaraného elektrického vedenia vykonávala spoločnosť Západoslovenská energetika. Podmienkou bolo uvedenie ich povrchu do pôvodného stavu. V časti Táborisko sa už začalo s pokládkou asfaltu. Práce budú pokračovať na Rakárenskej ulici a končiť budú Ulicou Duklianskych hrdinov.

Text, foto: T. Búbelová

K téme sme už uverejnili: 

Začína sa rekonštrukcia mestských komunikácií. Poslanci vyčlenili peniaze na ďalšie opravy!

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok