2. 7. 2012
Občianske preukazy poštou

Po nadobudnutí účinnosti novely zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch si môže občan prevziať občiansky preukaz na ktoromkoľvek okresnom riaditeľstve PZ, ktoré uviedol pri podaní žiadosti o občiansky preukaz. Občan môže požiadať aj o doručenie občianskeho preukazu na adresu na území SR. Na tento účel bola zriadená nová služba. Doručovanie bude vykonávať Slovenská pošta a.s.

Za účelom získania informácií súvisiaci s doručením občianskeho preukazu sa občania môžu obrátiť na kontaktné telefónne čísla:  0903/ 233 233
          0903/ 553 593
          02/ 49 22 26 30

Ak občan požiada pri podaní žiadosti o vydanie nového občianskeho o jeho doručenie, je povinný pri podaní žiadosti odovzdať občiansky preukaz, ktorého je držiteľom. V opačnom prípade nebude doručenie možné.

Pri doručení občianskeho preukazu kuriérom na v žiadosti uvedenej adrese, v prípade že si prevezme doručený preukaz osobne je povinný preukázať svoju totožnosť kuriérovi:
1) platným potvrdením o občianskom preukaze, ktoré vystaví pri podaní žiadosti príslušný útvar PZ a iným dokladom s fotografiou
2) žiadosťou o vydanie občianskeho preukazu potvrdenou príslušným útvarom PZ a iným dokladom s fotografiou
3) platným cestovným dokladom (cestovný pas, diplomatický pas, služobný pas)

Za občana, ktorý žiadosť o vydanie občianskeho preukazu podal, môže na v žiadosti uvedenej adrese pri doručení občiansky preukaz prevziať aj splnomocnená osoba po predložení vlastného občianskeho preukazu a splnomocnenia s overeným podpisom.

V prípade, že sa v čase doručenia občan, ktorý o vydanie občianskeho preukazu požiadal alebo ním splnomocnená osoba nebude na v žiadosti uvedenej adrese zdržiavať, bude občiansky preukaz doručený na oddelenie dokladov, kde občan žiadosť podal, prípadne na oddelenie dokladov, ktoré uviedol ako miesto náhradného doručenia.

– Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave –

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok