18. 3. 2014
Občania nahlásili tisícky nepoctivých podnikateľov

Vyhrať auto či slušnú sumu v bločkovej lotérii je lákavou príležitosťou pre mnohých Slovákov. Odkladáme si bločky a už vyše pol roka ich registrujeme cez internet zdarma, ale niektorí to robia aj prostredníctvom stávkových kancelárií spoločnosti TIPOS. Projekt nahlasovania podozrivých bločkov z registračnej pokladne však finančná správa spustila už skôr – pred rokom. Od zriadenia e-mailovej schránky pokladnica@financnasprava.sk občania nahlásili dovedna vyše 5 500 podnetov.

Je pravda, že do septembra 2013,  teda do spustenia Národnej bločkovej lotérie, poslali občania len približne 300 podnetov. „Enormný nárast  prijatých podnetov sme zaznamenali až od 1. septembra 2013,“ povedala hovorkyňa Finančnej správy P. Macíková. Vtedy začala fungovať Národná bločková lotéria a ľudia začali registrovať bločky v súvislosti so šancou na možnú lukratívnu výhru. Od 1. 9. 2013 do 13. 3. 2014 poslali občania viac ako 5 200 podnetov.

Projekt pokračuje a finančná správa vyzýva občanov, aby aj naďalej posielali svoje podnety na adresu: pokladnica@financnasprava.sk. Podozrivý pokladničný blok odporúčame oskenovať a poslať ho e-mailom. Ak občan pokladničný blok vôbec nedostal, je potrebné nahlásiť presnú adresu prevádzky, čas a dátum nákupu a nechať na seba kontakt pre prípad, že bude potrebné údaje spresniť. Podnety môžu občania nahlásiť aj poštou na adrese:
 Finančné riaditeľstvo, Mierová 23, Bratislava 815 11; Heslo „pokladnica“.

Pri všetkých podnetoch zostávajú nahlasovatelia v anonymite. Podľa zákona o elektronických registračných pokladniciach má pokladničný blok obsahovať DKP (15-miestny daňový kód  pokladne), číslo pokladničného bločka a logo MF.

Malačanov sme sa spýtali, či nahlasujú nepoctivých podnikateľov z bločkovej lotérie?


Veronika (36) – Ja sama bločky neregistrujem, ale manžel to robí priebežne. Za celý čas narazil asi na tri nepravé pokladničné bloky o obchodov v Malackách. Nahlásil ich cez internet.

Zuzana (64) – Do lotérie sa nezapojil nikto z našej rodiny. Nevidíme v tom zmysel.

Emília (57) – Od začiatku lotérie pravidelne registrujem všetky bločky. Na nepravý som narazila až tento mesiac a nahlásila som ho. Vôbec nejde o malú prevádzku.

Soňa (48) – Registrovala som len pri prvej registrácii. Mala som asi dvadsať bločkov, z toho mi nešiel zaregistrovať jeden blok z malackej predajne veľkého reťazca. Nechcelo sa mi veriť, že je to možné, ale doklad o zaplatení naozaj nebol taký, aký by mal byť. Nahlásila som ho.

Jozef (61) – Niekoľko bločkov som zaregistroval, ale nebaví ma kontrolovať, či nevyhrali, ale vlastne ani registrovať ich. Je to časovo náročné.

Michaela (34) – Väčšinou to odkladám, lebo tá registrácia nie je nič príjemné ani zábavné. Až keď sa mi bločky nakopia, tak so do toho prinútim. Zatiaľ som nemala ani jeden nepravý blok. Dúfam, že za tú námahu a čas pri registrovaní raz vyhrám.

-ts-/T. Búbelová

Uverejnili sme:

Za bločky môžete vyhrať aj auto

Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok