27. 10. 2010
Obavy sú neopodstatnené

Po víkendových dažďoch redakciu kontaktovali občania, ktorých znepokojilo, že zo spodnej časti mosta presakuje voda a kvapká na miesta, kadiaľ ľudia prechádzajú popod most od OD LIDL k Bille. Ich obavy sme tlmočili generálnemu riaditeľovi Regionálnych ciest Bratislava, a. s., Milanovi Valašíkovi, ktorý povedal: „Pretože na moste bola porušená hydroizolácia a odvodňovače (rúry) boli skorodované, dlho dochádzalo k priesakom. Je to dočasný pozostatok starej chyby.“

Jeho odpoveď doplnil riaditeľ pre výrobu a údržbu RC BA, a. s., Jaroslav Kuklovský: „Voda časom prestane presakovať a spodok mosta vyschne. Odvodňovače boli vymenené a je len otázkou času, kedy voda nahromadená v priestore medzi nosníkmi postupne vytečie.“ Pravdou je, že mostné teleso zospodu vyzerá nevábne. K tomu Jaroslav Kuklovský povedal, že v 1. etape sa opravoval zvršok mosta a riešila sa havarijná situácia.

„Opravy podhľadov v tejto etape neboli plánované. Je to otázka 2. etapy, ktorá závisí najmä od toho, či zastupiteľstvo BSK vyčlení na tento účel zdroje. Z hľadiska predchádzajúceho stavu mosta ide už o kozmetickú opravu, pretože nezasahuje do jeho funkčnosti,“ vysvetlil Jaroslav Kuklovský a ubezpečil redakciu eM TV, že obavy ľudí, pre ktoré sme sa naňho obrátili, sú neopodstatnené.

Text, foto: T. Búbelová    

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok