27. 10. 2010
Obavy sú neopodstatnené

Po víkendových dažďoch redakciu kontaktovali občania, ktorých znepokojilo, že zo spodnej časti mosta presakuje voda a kvapká na miesta, kadiaľ ľudia prechádzajú popod most od OD LIDL k Bille. Ich obavy sme tlmočili generálnemu riaditeľovi Regionálnych ciest Bratislava, a. s., Milanovi Valašíkovi, ktorý povedal: „Pretože na moste bola porušená hydroizolácia a odvodňovače (rúry) boli skorodované, dlho dochádzalo k priesakom. Je to dočasný pozostatok starej chyby.“

Jeho odpoveď doplnil riaditeľ pre výrobu a údržbu RC BA, a. s., Jaroslav Kuklovský: „Voda časom prestane presakovať a spodok mosta vyschne. Odvodňovače boli vymenené a je len otázkou času, kedy voda nahromadená v priestore medzi nosníkmi postupne vytečie.“ Pravdou je, že mostné teleso zospodu vyzerá nevábne. K tomu Jaroslav Kuklovský povedal, že v 1. etape sa opravoval zvršok mosta a riešila sa havarijná situácia.

„Opravy podhľadov v tejto etape neboli plánované. Je to otázka 2. etapy, ktorá závisí najmä od toho, či zastupiteľstvo BSK vyčlení na tento účel zdroje. Z hľadiska predchádzajúceho stavu mosta ide už o kozmetickú opravu, pretože nezasahuje do jeho funkčnosti,“ vysvetlil Jaroslav Kuklovský a ubezpečil redakciu eM TV, že obavy ľudí, pre ktoré sme sa naňho obrátili, sú neopodstatnené.

Text, foto: T. Búbelová    

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok