12. 2. 2021
O desať dní otvárame školy, vzniknú školské odberové miesta na testovanie rodičov žiakov
Od pondelka 22. februára sa otvára I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (ZŠ Dr. J. Dérera, ZŠ Štúrova a ZŠ Záhorácka), I. stupeň individuálneho štúdia Základnej umeleckej školy (bez spevu a dychových nástrojov) a materská škola (všetkých šesť pracovísk, teda Hviezdoslavova, Bernolákova, Záhorácka, Štúrova, Rakárenská a J. Kollára). Znamená to, že sa končí dištančné vzdelávanie. 

Podmienkou nástupu dieťaťa do školy je negatívny test jedného z rodičov (zákonných zástupcov), nie starší ako 7 dní. Mesto zriaďuje dve  školské odberové miesta na antigénové testovanie, pre rodičov škôlkarov v telocvični ZŠ Záhorácka  a pre rodičov školákov I. stupňa a žiakov ZUŠ v telocvični ZŠ Dr. J. Dérera. „Je v záujme nás všetkých, aby sa deti vrátili do škôl. Keďže rodič, respektíve zákonný zástupca dieťaťa, musí mať negatívny test a zároveň je málo štátnych testovacích miest, rozhodli sme sa vyjsť v ústrety  rodičom, ktorým  ponúkame možnosť otestovať sa na školských odberových miestach,“ vysvetľuje primátor Juraj Říha. Cirkevná škola má zabezpečené svoje vlastné odberové miesto.
Školské odberové miesta na antigénové testovanie budú otvorené vždy cez víkend, prvýkrát sa môžu dať rodičia otestovať v dňoch 20. – 21. februára. Je potrebné objednať sa na konkrétny termín. Ak rodič využije školské odberové miesta, nemusí pri nástupe dieťaťa do školy predkladať certifikát ani čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.  Všetky potrebné dokumenty sa pripravia počas testovania.

Objednávkový formulár na testovanie rodičov žiakov základných škôl a základnej umeleckej školy (odberové miesto v ZŠ Dr. J. Dérera):


Objednávkový formulár na testovanie rodičov detí materskej školy (odberové miesto v ZŠ Záhorácka): 


Prosíme všetkých obyvateľov mesta, aby rešpektovali, že obe odberové miesta sú určené iba pre rodičov a zákonných zástupcov žiakov. Z kapacitných dôvodov nie je možné testovať širšiu verejnosť. „Je v záujme nás všetkých, aby sa deti vrátili do škôl. Veríme, že pri dôslednom dodržaní všetkých potrebných opatrení sa to podarí. Robíme pre to maximum, čo je v našich silách,“ hovorí primátor. Zároveň ponúka možnosť rodičom tzv. jarnej školy počas blížiacich sa jarných prázdnin (1. – 5. marca). „Mesto pripravuje prevádzku škôl aj počas jarných prázdnin. Odporúčame rodičom, aby túto možnosť využili ako príležitosť pre dieťa na opakovanie či doplnenie učiva. Záujem o jarnú školu môže rodič potvrdiť už priamo pri prvom testovaní, prípadne počas prvého nástupu dieťaťa do školy,“ doplnil primátor. 

Všetky podstatné informácie sú dostupné na stránke www.skola.malacky.sk
Dozviete sa tam aj odpovede na tieto otázky: 
či je rodič povinný dať dieťa do školy, 
ako sa má rodič otestovať, keď má jedno dieťa v škole a jedno v škôlke,
čo robiť v prípade, ak dieťa nie je z Malaciek, ale navštevuje niektorú z tunajších škôl, 
či môže rodič vstupovať priamo do budovy školy,  
aké preventívne opatrenia prijali školy, 
ako budú školy zabezpečovať stravovanie, 
ako postupovať, ak sa v domácnosti žiaka potvrdí prítomnosť koronavírusu. 

-red- 

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok