28. 10. 2015
Nový medzinárodný projekt

Slovenský zväz telesne postihnutých (SZTP) – Okresné centrum Malacky sa stal partnerom medzinárodného projektu European Partnerships for actions involving people ast risk of marginalisation (EUPIN), ktorý je financovaný  prostredníctvom programu Erasmus + Strategické partnerstvá vo vzdelávaní  dospelých.

Cieľom projektu je spolupráca, vzájomné učenie sa, výmena skúseností, tvorivé aktivity ľudí, ktorí sú v riziku vylúčenia: seniorov, ľudí s postihnutím, závislosťami, ohrozených chudobou a iných ohrozených skupín. Ide o dvojročný projekt, ktorý potrvá od 1. októbra 2015 do 30. septembra 2017.

V dňoch 20. – 21. októbra sa v bulharskej Sofii uskutočnilo prvé stretnutie partnerov projektu. Jeho cieľom bolo vytvoriť tím, stanoviť aktivity, časový harmonogram a úlohy na najbližšie obdobie, t. j. prvých 9 mesiacov. Súčasťou stretnutia boli  aj tvorivé aktivity a spoznávanie mesta.

S tým, čo sa účastníci naučia, oboznámia postupne aj iné organizácie v našom meste či okrese. „Veríme, že nájdeme dostatok Malačanov, ktorí sa budú zaujímať o tvorivé aktivity, či už dramatoterapie, t. j. metódy využívajúcej rôzne formy hrania divadla, ale aj výtvarných či ďalších umeleckých prác, ktoré môžu uľahčiť začlenenie sa  znevýhodnených občanov do života komunity,“ hovorí manažérka projektu zo SZTP Mária Chaloupková

Text: -M. Chalopková/red-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok