4. 8. 2017
Noví tréneri pri družstvách dorasteniek

Pri tímoch dorasteniek HC Tatran Stupava/Strojár Malacky končia Ľuboš Bašti (mladšie dorastenky) a Viola Gaburová (staršie dorastenky). Ich nasledovníkmi sú Ľuboš Hepner a Dárius Rusnák. Spája ich hráčska kariéra v tradičnej bašte hádzanej – v Hlohovci, aj keď nehrali v rovnakom období. Obaja získali s Hlohovcom strieborné medaily v slovenskej extralige.

Ľuboš & Dárius
Ľuboš Hepner je odchovancom bojnickej hádzanej, kde prešiel trénerskými rukami pani Herákovej, aj nám známej z Playminihandballu. Ako dieťa inklinoval aj k futbalu, ale časom dostala prednosť hádzaná. Možno aj preto, že mu viac radosti spôsoboval častejší kontakt s loptou. Dárius Rusnák je pre zmenu rodákom z inej kvalitnej mládežníckej dielne slovenskej hádzanej, zo Sečoviec. Oboch ich spája vášeň pre hádzanú. Svoj trénersky čas venujú aj najmenším stupavským hádzanárom v Golden Teame. Ako povedali, taký prepracovaný systém zatiaľ nevideli nikde na Slovensku.

Mladšie dorastenky
Kostru kolektívu budú tvoriť dievčatá s ročníkmi narodenia 2001, 2002 a 2003. Prechod zo starších žiačok do mladších dorasteniek patrí práve k tým najťažším. S tým súvisí najmä zmena z krajskej súťaže na celorepublikovú a časom aj zmena školy: základnú školu striedajú stredné školy či gymnáziá a prichádzajú nové kolektívy, v ktorých sa treba udomácniť a presadiť.

Staršie dorastenky
V tomto tíme budú hrať ročníky narodenia 1998, 1999 a 2000. Už začiatkom leta sa podarilo pritiahnuť späť pár hráčok narodených v roku 1998, ktoré hádzanú z rôznych dôvodov opustili, a vyzerá to tak, že spoločnými silami by sa mohlo nadviazať na bronzovú sezónu 2014/2015 z kategórie mladších dorasteniek. Podarilo sa im ustáť aj „lanárenie“ Iuventy Michalovce, ktorá chcela zlákať do svojich radov Dianu Michálkovú. Na otázku, aké sú ambície do nadchádzajúcej sezóny, sa obaja tréneri zhodli: „Kov!“. Nepochybne ide o trúfalé tvrdenie, pretože v minulej sezóne náš tím v tejto kategórii ani raz nevyhral.

Zmena tréningového procesu
Tréneri si pripravili tréning päťkrát do týždňa, čo bude pre dievčatá predstavovať omnoho vyššiu tréningovú záťaž, než akú mali doteraz. Staršie dorastenky čaká v lete kondičné sústredenie v Tatrách, ktoré by mohlo byť dobrým odrazovým mostíkom pre ten vytúžený kov. Z oboch trénerov cítiť veľké odhodlanie. Tým najhlavnejším cieľom však nie sú iba výsledky,  ale predvádzať hru, ktorá pritiahne do hľadiska okrem rodinných príslušníkov aj ďalších divákov.

Text: D. Jančár, R. Draškovič ml., foto: HC Tatran Stupava

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok