18. 11. 2014
Noc divadiel v Divadle na hambálku

Noc z 15. na 16. novembra patrila tento rok divadlám. Už po piatykrát sa na celú noc otvorili dvere divadiel po celej Európe. Myšlienka usporiadať tento divadelný festival vznikla v Chorvátsku. Pôvodne bola Noc divadiel určená len profesionálnym divadlám, no od minulého roka sa môžu takýmto spôsobom prezentovať aj ochotnícke súbory. Malacké Divadlo na hambálku sa do tejto akcie zapojilo po druhý raz.

A keďže Na hambálku nezabúdajú ani na tých najmenších, festival nemohol začať inak ako predstavením určeným práve pre nich. O 15. hodine sa v hre Najvzácnejšie dary alebo Ako Dlhý, Široký a Bystrozraký Matejovi k princeznej pomohli predstavili mladí a talentovaní herci Divadla z domčeka z Veľkých Levár. Tí zožali obrovský úspech nielen medzi svojimi rovesníkmi. O 19. hodine sa ozval celou divadelnou sálou mohutný potlesk, čím sa aspoň takto symbolicky aj diváci v Malackách spojili s divadlami po celej Európe.

Vrcholom celého programu Noci divadiel v Malackách však bola tento rok hra Moja fešná slečna, ktorú na motívy komédie Pygmalion od írskeho autora G. B. Shawa zrežíroval Vlado Zetek. V hlavnej úlohe Lízy Doolittleovej sa tento raz predstavila Sabina Zetková. Na predstavení sa diváci skutočne bavili, dôkazom čoho bol aj smiech sprevádzaný potleskom, ktorý sa neraz ozval z publika.

Text, foto: Jakub Kocourek

 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok