25. 5. 2018
Nielen v Deň Zeme
Príroda okolo nás sa prezliekla do nádherného šatu. Jasná zeleň v lesoch, kvietky na zelených lúkach, veselý a neúnavný štebot operencov nás napĺňa pocitom blaha. Príroda ožíva a ponúka nám prameň čistého ovzdušia. Prichádzame do prírody načerpať novú energiu, oddýchnuť si, pozorovať kvety, stromy  lesnú zver, vtáctvo.

Avšak dokedy budeme nám bude príroda poskytovať túto možnosť, dokedy bude mať silu odolávať znečisťovaniu? Pramene prírody nie sú nevyčerpateľné. Ľudská ľahostajnosť je slepá a jej dôsledkom je špina a odpad popri cestách. 

Túto realitu sa snažili zmeniť aj tento rok, a nielen v Deň Zeme, skauti zo 69. Zboru gen. M. R. Štefánika Malacky. Od skorých ranných hodín sa v rámci akcie Dýchajme čistú prírodu vydali spolu so svojimi vodcami zbierať odpad popri frekventovanej ceste z Malaciek do Studienky.  Vyzbierali odpady po živočíchoch, ktorí žijú na našej krásnej planéte Zem a hovoria si ľudia. Na úseku 3 kilometre vyzbierali skauti 15 vriec. V spolupráci s Vojenskými lesmi a majetkami bol odpad vyvezený tam, kam patrí – na odpadový dvor. Smutná realita je však taká, že popri spomínanej ceste sa už znovu objavuje odpad. Je to hanba.

Ľudia nie sú schopní odpad vysypať do kontajnera, alebo vyviezť ho na odpadový dvor, ale ľahostajne ho vyhadzujú do prírody priamo zo svojich vozidiel. Bezohľadnosťou, aroganciou a krutosťou tak ohrozujú nielen zdravie a životy nás všetkých, ale ohrozujú život v prírode, život na planéte Zem.

Text a foto: Marika, 69. Zbor gen. M. R. Štefánika Malacky

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok