5. 6. 2014
Neopravia len časť, ale celý chodník
Chodník na Mierovom námestí je samá záplata a pred polyfunkčnou budovou s názvom Ruža II aj samá diera. Ide o frekventovaný úsek, po ktorom chodia v oboch smeroch deti do dvoch neďalekých základných škôl, ale napríklad aj dôchodcovia s podpornými opierkami na kolieskach, mamičky s kočíkmi. Do nových obchodíkov tak cesta nie je príjemná, ale ani bezpečná.

Kedy sa stav chodníka zmení a kto sa o to postará? Odpovede sme zisťovali na MsÚ v Malackách. „V rámci stavebného povolenia na polyfunkčný dom Ruža II dostal investor stavby Ferdinand Búzek podmienku zrekonštruovať chodník v celkovej dĺžke asi 200 m , konkrétne od prechodu pre chodcov pri pamätníku M. R. Štefánika až po reštauráciu U papouška,“ dozvedeli sme sa na oddelení územného rozvoja a životného prostredia od správcu mestských komunikácií Viliama Končeka.

K rekonštrukcii je však najskôr potrebné vydanie stavebného povolenia. Keďže chodník je vo vlastníctve Mesta Malacky, predtým bude mestské zastupiteľstvo rokovať o jeho prenájme v prospech stavebníka nehnuteľnosti. Tento bod programu je zaradený na rokovanie MsZ 19. júna. Ešte nejaký čas si teda chodci budú musieť počkať a dávať si pozor.

Text, foto: -tabu-   
Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok