2. 9. 2021
Naše atletické talenty sa v Brne nestratili
Na medzištátnom stretnutí dorastencov v atletike (Česko, Slovensko, Poľsko a Maďarsko) v Brne reprezentovali našu krajinu  Rebecca Slezáková, Miška SalayováMichal Nehyba z klubu AC Malacky. 
„Naši talentovaní atléti išli v prvom rade zbierať skúsenosti na medzinárodné fórum, pretože je iné pretekať na Slovensku, kde je konkurencia slabšia, a iné je pretekať s rovesníkmi z krajín, kde je atletika na vyššej úrovni,“ uviedol tréner atlétov AC Malacky Vladimír Handl. 
V jednotlivých disciplínach  sa z každej krajiny predstavili dvaja pretekári. Na štart každej disciplíny sa tak postavilo 8 atlétov. Z našich sa najlepšie darilo Rebecce Slezákovej, ktorá obsadila v behu na 400 m 5. miesto. Rebecca sa predstavila ešte v štafete 4×100, 200, 300, 400 m, kde odbehla posledný úsek. V tejto disciplíne dievčatá obsadili 2. miesto za českou štafetou. 
Michaela Salayová obsadila v behu na 800 m 7. miesto. Michal Nehyba išiel na toto medzištátne stretnutie v pozícii náhradníka, ale nakoniec sa dostal do zostavy a bežal 400 m. Dobehol na 8. mieste v osobnom rekorde. 
Našim talentom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. 

Text: red, foto: AC Malacky

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok