26. 6. 2014
Najúspešnejší žiak dostal tablet

Deň pred odovzdávaním vysvedčení mal v ZŠ Záhorácka slávnostný, ale pritom uvoľnený nádych. Počas dopoludnia vedenie školy oceňovalo najúspešnejších žiakov I. a II. stupňa, samých jednotkárov, úspešných reprezentantov školy v športových disciplínach či olympiádach, ale aj tých, čo zo školy nič nevymeškali. Deti dostávali knihy, školské potreby a iné darčeky, ale aj diplomy. Odmenou všetkým bolo najmä uznanie a potlesk spolužiakov.  

V programe vystúpili umelecky nadané deti so spevom, hrou na gitare či klávesových nástrojoch a priestor dostal aj učiteľ Vlado Handl. Zaspieval vlastnú pesničku, ktorá by sa dala nazvať aj školskou hymnou. Ako najúspešnejší žiak školy si odniesol osobitné ocenenie deviatak Marian Petráš (15), ktorému riaditeľka školy G. Emrichová odovzdala krásnu cenu – tablet. Marian totiž ako najúspešnejší účastník predmetových olympiád získal aj ocenenie primátora mesta Jozefa Ondrejku a bol vyhlásený za najúspešnejšieho deviataka mesta Malacky v tomto školskom roku. Vyhral okresné kolo geografickej olympiády a na kraji skončil ako úspešný riešiteľ na 8. mieste. V okresnom kole matematickej olympiády sa umiestnil na 3. mieste. „Je škoda, že do krajského kola postupujú len prví. Marian je výnimočný tým, že sám sa chce učiť, prichádza často na konzultácie, sám si pýta príklady a príklady vie vypočítať z hlavy bez toho, aby si zapisoval postup,“ hovorí jeho  učiteľka matematiky Viera Adamovičová, ktorá ho tri roky viedla a pripravovala na matematické súťaže. Marian Petráš bude pokračovať v štúdiu na Gymnáziu na Ul. 1. mája v Malackách a prezradil, že raz by sa chcel stať lekárom.    

Po oceňovaní sa žiaci v ZŠ Záhorácka zabávali v atriu so sokoliarmi a v telocvični na divadelnom predstavení Čert a Kača.   

Text, foto: -tabu-

Fotogaléria na FB

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok