18. 8. 2009
Najmodernejšie CT na Záhorí

Nemocničná a.s., člen MEDIREX GROUP, ktorá prevádzkuje Nemocnicu v Malackách, neustále inovuje svoje prístrojové medicínske zariadenie, o čom svedčí aj výmena CT prístroja. Päť rokov od uvedenia prvého počítačového tomografu v Malackách do prevádzky dochádza k jeho zámene za nový, výkonnejší a kvalitnejší 16-vrstvový prístroj, ktorý vyžaruje do tela pacienta oveľa menej röntgenového žiarenia.

Nový počítačový tomograf CT Siemens SOMATOM Emotion bol uvedený do prevádzky 17. augusta. Nemocnica vyberala najmä na základe technických parametrov, aby vytvorila predpoklady na výrazné skvalitnenie rádiodiagnostických služieb. Súčasné CT pracovisko tým pádom ponúka nové typy vyšetrení, detailnejšie snímky, šetrí čas a v konečnom dôsledku aj zdravie pacientov. „Prednosťou nového prístroja je čas rotácie lampy, ktorý je len 0,6 sekundy, čo znamená vyššiu rýchlosť vyšetrenia a  urýchlenie času vyšetrovania najmä pri akútnych úrazoch,“ vysvetľuje jednu z výhod prístroja primárka rádiodiagnostického oddelenia Andrea Šalátková.

Okrem času rotácie sa zmenila aj hrúbka rezu. Vyšetrovaná oblasť je snímaná v tenších vrstvách (hrúbka rezu je 0,6 mm), čím sa umožní detailnejšie zobrazenie a detekcia aj veľmi malých patologických procesov a ich hodnotenie. Skvalitní sa napríklad zobraziteľnosť procesov v malej panve, anatómie a patológie hrubého aj tenkého čreva. Súčasťou softvérového vybavenia nového prístroja je možnosť robiť CT denziometrie, ktorá je základným pilierom pri diagnostike a liečbe osteoporózy. Nemocničná, a.s. zároveň plánuje v budúcnosti rozšírenie diagnostických možností o DSA – digitálnu substrakčnú angiografiu a tiež o virtuálnu kolonoskopiu. „Som veľmi rád, že naša nemocnica disponuje týmto najnovším prístrojom, čo je neoceniteľnou výhodou najmä pre pacientov,“ uviedol riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík.

-ts-

Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok