5. 10. 2015
Nádražná prejazdná

Od štvrtka 1. októbra môžu vodiči prechádzať po Nádražnej ulici, ktorá bola kvôli rekonštrukcii od jari uzatvorená. Keďže ide v súčasnosti o veľmi frekventovaný úsek, v križovatke s Radlinského ulicou boli dočasne umiestnené mobilné semafory. Po uliciach Radlinského – Pezinská vedie obchádzková trasa, ktorá nahrádza aktuálne rekonštruovaný nadjazd.

Na Nádražnej sa rekonštruoval celý povrch vozovky a chodníkov. Zrevitalizovala sa kanalizácia, pribudli lavičky, prístrešky, smetné koše a stojany na bicykle.

Rekonštrukcia Nádražnej je súčasťou obnovy autobusového nádražia, ktorej výsledkom je funkčný terminál integrovanej dopravy. Na nástupištiach je nový mobiliár (lavičky, prístrešky, smetné nádoby). Okrem doterajších parkovacích miest pozdĺž Nádražnej pribudli nové miesta v podobe záchytného parkoviska pre cestujúcich, ktorí prestupujú na vlak či autobus. Celú zónu terminálu lemuje revitalizovaná a nová zeleň.

Na zákrute pred pekárňou pribudol nový záhon, ktorý vytvorilo mesto na vlastné náklady. Zasadené kvety a kríky zabránia autám v parkovaní na chodníku. Zároveň je to ďalší krok k vytvoreniu krajšej tváre nášho mesta.

Projekt rekonštrukcie Nádražnej ulice a autobusového nádražia bol spolufinancovaný z Operačného programu Bratislavský kraj.

Text: -naty/lup-, foto: -otano-


Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok