7. 2. 2013
Na zozname daňových hriešnikov sú aj firmy z Malaciek

Finančné riaditeľstvo SR zverejnilo zoznam subjektov, u ktorých sa našli dôvody na zrušenie ich registrácie ako platcov dane z pridanej hodnoty. Zoznam má 37 strán a sú na ňom aj firmy so sídlom v našom meste. Sú to firmy Agomol s.r.o., HIGHWAY 62 s. r. o., Marzeva, s.r.o., Nispor s.r.o., PPZ Plast, s.r.o., QSC Slovakia s.r.o., Sarstav, s.r.o., SiBor s.r.o., Vadekan, s.r.o. Celý zoznam si môžete pozrieť na webovej stránke  Finančného riaditeľstva SR

Údaje vychádzajú z predošlého zoznamu rizikových spoločností, hoci neobsahuje všetkých rizikových podnikateľov. “Definitívne platí, že subjekty, ktoré sa na tomto zozname ocitnú, považujeme za rizikové,” povedal na tlačovej konferencii prezident Finančnej správy Finančného riaditeľstva SR František Imrecze. Na zoznam sa dostali spoločnosti, ktoré opakovane nesplnili povinnosť podať daňové priznanie a niekoľkokrát nezaplatili niektorú z daní. Sú tam tiež firmy, ktorých predstavitelia neboli viackrát zastihnutí na svojej oficiálnej adrese alebo opakovane porušili povinnosti pri daňovej kontrole.

“My sa samozrejme chceme vyhnúť tomu, aby sme na tento zoznam dávali subjekty, ktoré sú v omeškaní s podaním daňového priznania pár dní alebo pár týždňov a plnia si svoje daňové povinnosti,” zdôraznil Imrecze. Finančné riaditeľstvo uverejnilo mená spoločností na svojej internetovej stránke na základe novely zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorá začala platiť 1. októbra 2012.

Na zozname sa v súčasnosti nachádza 1402 subjektov, pričom riaditeľstvo ho bude každý mesiac aktualizovať. Najviac firiem na zozname má sídlo v Bratislave. Súčasná celková hodnota daňových nedoplatkov týchto firiem predstavuje viac ako 143 miliónov eur a najvyššia hodnota nedoplatku je 18,7 milióna eur.

Cieľom zoznamu má byť predovšetkým služba podnikateľom, ktorí si na jeho základe môžu overiť dôveryhodnosť svojich obchodných partnerov.

– Text: mija –
– Foto: ilustračné/internet

Ďalšie
Šport
7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky …

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
7. 6. 2023
Deň detskej radosti plný zábavy. Ťahákom bol Miro Jaroš

Detský smiech, radosť vočiach aj vtvárach, pohladenie duše vďaka vystúpeniam talentovaných umelcov…

Zobraziť celý článok