9. 2. 2012
Na vrchole Malačan


Novým trénerom reprezentácie hádzanárov Slovenska sa s veľkou pravdepodobnosťou stane Peter Dávid, malacký rodák a odchovanec malackej hádzanej. Správna rada Slovenského zväzu hádzanej (SZH) prezidenta SZH Jaroslava Holešu, aby rokoval so 45-ročným kormidelníkom a dotiahol jeho príchod.

“Dostal som poverenie na rokovanie ohľadom zmluvy s Petrom Dávidom. V podstate sme dohodnutí. Stretneme sa ešte vo štvrtok alebo piatok, potom oboznámime médiá s výsledkom nášho rozhovoru. Predpokladám však, že sa dohodneme,” prezradil Holeša. Po rezignácii Heistera deklarovali predstavitelia SZH, že na uvoľnený post sa uvažuje o troch – štyroch kandidátoch. “Dávid bol jedným zo štyroch potenciálnych kandidátov, ale pre nás bol od začiatku číslo jeden,” odpovedal zväzový šéf na otázku agentúry SITA.

Peter Dávid je v súčasnosti koučom bundesligového TV Grosswallstadt, takže k jeho prípadnému reprezentačnému angažmánu by mohlo svoje povedať aj vedenie klubu z najvyššej nemeckej súťaže. “Pri predchádzajúcich rozhovoroch sme preverovali aj túto vec. Dávid predlžuje zmluvu ako hlavný tréner Grosswallstadtu o ďalšie dva roky a v kontrakte má klauzulu, že môže byť reprezentačným koučom,” poznamenal Holeša a načrtol aj riešenie v súvislosti juniorskou reprezentáciou SR, ktorú hlavný kandidát momentálne tiež vedie: “Ak sa s Dávidom dohodneme, trénerom juniorov bude Peter Kalafút. Ak sa nedohodneme, zostáva pri juniorskom družstve.”

Heister oznámil rezignáciu 23. januára po návrate z európskeho šampionátu v Belehrade. Trénerom hádzanárov Slovenska bol od augusta 2006.

– SITA –

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok