4. 1. 2013
Na klzisku trénoval nádejných hokejistov známy tréner M. Kimiján
V týždni pred začiatkom vianočných sviatkov sa na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách objavil úspešný hokejový tréner Miroslav Kimiján. Skúsený 63-ročný odborník naposledy pôsobil ako tréner klubu I. hokejovej ligy HC Topoľčany, prednášal ako metodik na FTVŠ UK v Bratislave a bol aj pri úspechoch slovenských hokejových mládežníckych reprezentácií.

V apríli 1999 dosiahlo pod jeho vedením družstvo juniorov Slovenska na Majstrovstvách Sveta do 18 rokov v Nemecku bronzové medaily. Tréningovú jednotku v spoločnosti hráčov hokejových tried z Trenčína, mali možnosť absolvovať aj talentovaní žiaci športových tried ZŠ Záhorácka v Malackách. Na ľadovej ploche klziska sa bolo na čo pozerať.

Pod dohľadom charizmatického trénera absolvovali mladí hokejisti nácvik a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca, korčuliarskej techniky, rôznych modelových situácií a nechýbali ani rozličné pohybové hry. Nadobudnuté zručnosti budú môcť žiaci ZŠ Záhorácka predviesť už v stredu 30. januára, kedy sa uskutoční „Mini ľadový hokej o pohár primátora mesta Malacky 2013“, na ktorom sa predstavia aj žiaci ostatných škôl, a to nie len z nášho okresu.

Text, foto: Petr Filip

Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok