4. 1. 2013
Na klzisku trénoval nádejných hokejistov známy tréner M. Kimiján
V týždni pred začiatkom vianočných sviatkov sa na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách objavil úspešný hokejový tréner Miroslav Kimiján. Skúsený 63-ročný odborník naposledy pôsobil ako tréner klubu I. hokejovej ligy HC Topoľčany, prednášal ako metodik na FTVŠ UK v Bratislave a bol aj pri úspechoch slovenských hokejových mládežníckych reprezentácií.

V apríli 1999 dosiahlo pod jeho vedením družstvo juniorov Slovenska na Majstrovstvách Sveta do 18 rokov v Nemecku bronzové medaily. Tréningovú jednotku v spoločnosti hráčov hokejových tried z Trenčína, mali možnosť absolvovať aj talentovaní žiaci športových tried ZŠ Záhorácka v Malackách. Na ľadovej ploche klziska sa bolo na čo pozerať.

Pod dohľadom charizmatického trénera absolvovali mladí hokejisti nácvik a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca, korčuliarskej techniky, rôznych modelových situácií a nechýbali ani rozličné pohybové hry. Nadobudnuté zručnosti budú môcť žiaci ZŠ Záhorácka predviesť už v stredu 30. januára, kedy sa uskutoční „Mini ľadový hokej o pohár primátora mesta Malacky 2013“, na ktorom sa predstavia aj žiaci ostatných škôl, a to nie len z nášho okresu.

Text, foto: Petr Filip

Ďalšie
Šport
26. 5. 2023
Majstrovstvá OPK Malacky v disciplíne M 400

Na strelnici Športovo-streleckého klubu Malacky sa 14. mája uskutočnila prvá strelecká súťaž…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
26. 5. 2023
Voľné pracovné miesto: samostatný odborný referent všeobecnej učtárne

    Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky. Názov pracovnej…

Zobraziť celý článok