8. 3. 2017
Na čele MŠ je Martina Novotová
Primátor Juraj Říha vymenoval do funkcie riaditeľky Materskej školy v Malackách Martinu Novotovú. Menovací dekrét na obdobie 5 rokov prevzala v stredu 8. marca. M. Novotová zvíťazila v nedávnom výberovom konaní a doteraz pôsobila ako zástupkyňa riaditeľky pre elokované pracovisko na Bernolákovej ulici.

Primátor novej riaditeľke zaželal veľa úspechov a zároveň sa poďakoval A. Petrášovej a G. Šulovej, ktoré viedli materskú školu ako poverené riaditeľky až do nástupu M. Novotovej. Zdôraznil, že zamestnanci všetkých šiestich elokovaných pracovísk MŠ musia tvoriť jeden tím: „Z môjho pohľadu sú tímový duch a atmosféra pre prácu najdôležitejšie. Aj preto som vyjadril želanie, aby nová riaditeľka takpovediac držala kormidlo pevne v rukách.“

Mesto pokračuje v obnove jednotlivých pracovísk materskej školy. Čerstvo zrekonštruovaný pavilón bývalých jaslí na Bernolákovej je už skolaudovaný a v najbližších dňoch v ňom začnú fungovať dve triedy. „Zároveň sme prijali rozhodnutie, že navyše prijmeme ešte 27 detí, ktoré vek 3 roky dovŕšia až v júni,“ povedal primátor.  Aktuálne sa pripravuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu MŠ Hviezdoslavova, cez letné prázdniny sa plánuje zateplenie budovy na Rakárenskej a do konca tohto roka by mala byť dokončená rekonštrukcia areálu na Bernolákovej. „Za predchádzajúce dva roky sme investovali do materskej školy milión eur, čo je historicky najvyššie číslo. Tento rok počítame so sumou okolo 450 tisíc. Splácame tak modernizačné dlhy, keďže v tomto smere sa dlhé roky neinvestovalo a navyše, škôlka patrí medzi naše priority,“ uzavrel primátor Malaciek.

Text a foto: – lubi-
Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok