8. 3. 2017
Na čele MŠ je Martina Novotová
Primátor Juraj Říha vymenoval do funkcie riaditeľky Materskej školy v Malackách Martinu Novotovú. Menovací dekrét na obdobie 5 rokov prevzala v stredu 8. marca. M. Novotová zvíťazila v nedávnom výberovom konaní a doteraz pôsobila ako zástupkyňa riaditeľky pre elokované pracovisko na Bernolákovej ulici.

Primátor novej riaditeľke zaželal veľa úspechov a zároveň sa poďakoval A. Petrášovej a G. Šulovej, ktoré viedli materskú školu ako poverené riaditeľky až do nástupu M. Novotovej. Zdôraznil, že zamestnanci všetkých šiestich elokovaných pracovísk MŠ musia tvoriť jeden tím: „Z môjho pohľadu sú tímový duch a atmosféra pre prácu najdôležitejšie. Aj preto som vyjadril želanie, aby nová riaditeľka takpovediac držala kormidlo pevne v rukách.“

Mesto pokračuje v obnove jednotlivých pracovísk materskej školy. Čerstvo zrekonštruovaný pavilón bývalých jaslí na Bernolákovej je už skolaudovaný a v najbližších dňoch v ňom začnú fungovať dve triedy. „Zároveň sme prijali rozhodnutie, že navyše prijmeme ešte 27 detí, ktoré vek 3 roky dovŕšia až v júni,“ povedal primátor.  Aktuálne sa pripravuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu MŠ Hviezdoslavova, cez letné prázdniny sa plánuje zateplenie budovy na Rakárenskej a do konca tohto roka by mala byť dokončená rekonštrukcia areálu na Bernolákovej. „Za predchádzajúce dva roky sme investovali do materskej školy milión eur, čo je historicky najvyššie číslo. Tento rok počítame so sumou okolo 450 tisíc. Splácame tak modernizačné dlhy, keďže v tomto smere sa dlhé roky neinvestovalo a navyše, škôlka patrí medzi naše priority,“ uzavrel primátor Malaciek.

Text a foto: – lubi-
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok