2. 6. 2016
Na bicykli okolo BSK do 13,5 hodiny – dá sa!

6. ročník cyklomaratónu Memoriál Petra Patscha sa uskutočnil v sobotu 21. mája. Jeho trasa bola dlhá 230 km a viac-menej tradične kopírovala hranice Bratislavského kraja: Malacky, Gajary, Malé Leváre, Veľké Leváre, Závod, Studienka, Plavecký Mikuláš, Sološnica, Dolany, Senec, Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Bratislava, Devín, Zohor, Záhorská Ves, Gajary s dojazdom v Malých Levároch, kde sa konalo záverečné vyhodnotenie. Základným pravidlom je, že pri tomto cyklomaratóne sa poradie v cieli nehodnotí. Ale len ten, kto určenú trasu zdolá do 13,5 hodiny, má nárok na účastnícke tričko, chutnú večeru a cenu z účastníckej tomboly.

Absolvovať určenú trasu v časovom limite znamená pre každého cyklistu boj s vlastnou únavou, energiuvysávajúcou horúčavou alebo protivetrom. A tiež má príležitosť premýšľať o svojej kondičnej príprave.
 
Na spomínanej večeri už bolo veselo, i keď viacerí riešili dilemu, ako si opatrne sadnúť. Stará pravda: „čo ťa nezabije, to ťa posilní“ platí aj pri tomto cyklomaratóne. Výkony Petra Patscha a jeho cesty na bicykli do Japonska, na Island či Afriky sú stálou inšpiráciou a potvrdením skúseností, že vytrvalostný výkon je viac o mentálnej sile ako o tej svalovej.

Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha zorganizovalo občianske združenie ZENIT SK ako symbolické pripomenutie výkonov legendy slovenských cykloturistických expedícií Petra Patscha. Podujatie podporilo mesto Malacky a BSK.

Text: R, Vacula (upr.), foto: OZ ZENIT SK

 

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok