12. 11. 2014
Na abilympiáde zabodovali aj naši
Už od roku 1994 rokov si ľudia so zdravotným postihnutím vrátane mentálneho merajú svoje sily v rozličných zručnostiach na celoslovenskej abilympiáde, ktorú organizuje Slovenská abilympijská asociácia. Tento rok v októbri sa konal už jej 12. ročník a zastúpenie mali aj súťažiaci z Malaciek a okolia. Chránenú dielňu neziskovej organizácie Vstúpte reprezentovali traja súťažiaci – Karol Hlavenka, Ronald Minárik a Mirka Kopincová.

Pracovníci malackej chránenej dielne ukázali svoju šikovnosť v modelovaní hliny, pričom jedinej zástupkyni nežného pohlavia Mirke Kopincovej sa podaril krásny kúsok, keď porota ocenila jej dvoch anjelov – plochého aj stojatého, tretím miestom. Keďže záujem o účasť prevyšuje kapacitné možnosti, účastníci sú na súťaž nominovaní na základe fotografií ich doterajších prác, teda už len účasť na abilympiáde je úspechom.

„Pre našich klientov je nevýhodou, že ľudia s telesným aj mentálnym postihnutím súťažia v spoločných kategóriách a potreby aspoň slovnej asistencie u niektorých našich súťažiacich nie sú zohľadnené – o to je ich úspech cennejší,“ povedala S. Maršálková z Chránenej dielne Vstúpte. Ešte cennejšie body si pripísala na svoje konto Kamila Sestrienková, pracovíčka chránenej dielne v Dome Svitania v Jakubove.

Podarilo sa jej totiž vyhrať nad celoslovenskou konkurenciou a získať prvenstvo v kategórii reportážnej fotografie. Reprezentácia nášho mesta a regiónu je obrazom skvelej práce neziskových organizácií s ľuďmi s mentálnym postihnutím v snahe o ich úspešné začlenenie do spoločnosti a skvalitnenie ich života. Súťažiacim aj ich asistentom patrí obdiv a srdečné blahoželanie.

Text: T. Búbelová; Foto: Dom Svitania, Vstúpte    

   
Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok