12. 11. 2014
Na abilympiáde zabodovali aj naši
Už od roku 1994 rokov si ľudia so zdravotným postihnutím vrátane mentálneho merajú svoje sily v rozličných zručnostiach na celoslovenskej abilympiáde, ktorú organizuje Slovenská abilympijská asociácia. Tento rok v októbri sa konal už jej 12. ročník a zastúpenie mali aj súťažiaci z Malaciek a okolia. Chránenú dielňu neziskovej organizácie Vstúpte reprezentovali traja súťažiaci – Karol Hlavenka, Ronald Minárik a Mirka Kopincová.

Pracovníci malackej chránenej dielne ukázali svoju šikovnosť v modelovaní hliny, pričom jedinej zástupkyni nežného pohlavia Mirke Kopincovej sa podaril krásny kúsok, keď porota ocenila jej dvoch anjelov – plochého aj stojatého, tretím miestom. Keďže záujem o účasť prevyšuje kapacitné možnosti, účastníci sú na súťaž nominovaní na základe fotografií ich doterajších prác, teda už len účasť na abilympiáde je úspechom.

„Pre našich klientov je nevýhodou, že ľudia s telesným aj mentálnym postihnutím súťažia v spoločných kategóriách a potreby aspoň slovnej asistencie u niektorých našich súťažiacich nie sú zohľadnené – o to je ich úspech cennejší,“ povedala S. Maršálková z Chránenej dielne Vstúpte. Ešte cennejšie body si pripísala na svoje konto Kamila Sestrienková, pracovíčka chránenej dielne v Dome Svitania v Jakubove.

Podarilo sa jej totiž vyhrať nad celoslovenskou konkurenciou a získať prvenstvo v kategórii reportážnej fotografie. Reprezentácia nášho mesta a regiónu je obrazom skvelej práce neziskových organizácií s ľuďmi s mentálnym postihnutím v snahe o ich úspešné začlenenie do spoločnosti a skvalitnenie ich života. Súťažiacim aj ich asistentom patrí obdiv a srdečné blahoželanie.

Text: T. Búbelová; Foto: Dom Svitania, Vstúpte    

   
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok