15. 10. 2013
MsP našla vďaka čipovaniu majiteľov už trom psíkom

MsP nedávno zakúpila čítačku na čipované zvieratá, aby mohla pružnejšie hľadať majiteľov zatúlaných psíkov. Ich odchyt je totiž každý týždeň pracovnou náplňou mestskej polície. „Mnohí si ešte nezvykli na to, že pri strate psa majú kontaktovať MsP,“ hovorí preventista MsP V. Kunák.

Vďaka kódu, ktorý čítačka zachytí, policajti nájdu v databáze na internete majiteľa i kontakt. Tak sa zatúlaní chlpáči dostanú jednoducho a  rýchlo späť k svojim majiteľom a navyše sa vyhnú karanténnej stanici. Tá je často pre štvornohých priateľov človeka veľmi stresujúca.

MsP v Malackách zaznamenala už tri prípady, keď vďaka čítačke a čipovaniu vrátila psíkov domov. V jednom prípade ušiel pes zrejme pri tom, ako sa manželský pár ponáhľal do pôrodnice a na psíka akosi pozabudol. „Keď sme volali majiteľke, tá nám oznámila, že je v pôrodnici a jej manžel tiež. V tomto neštandardnom prípade sme upustili aj od blokovej pokuty,“ hovorí preventista MsP V. Kunák. Tá inak postihne všetkých, ktorí zanedbajú starostlivosť o štvornohého miláčika, a ten bude musieť cestovať domov za asistencie polície.

Text: N. Slobodová, foto: -msp-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok