15. 10. 2013
MsP našla vďaka čipovaniu majiteľov už trom psíkom

MsP nedávno zakúpila čítačku na čipované zvieratá, aby mohla pružnejšie hľadať majiteľov zatúlaných psíkov. Ich odchyt je totiž každý týždeň pracovnou náplňou mestskej polície. „Mnohí si ešte nezvykli na to, že pri strate psa majú kontaktovať MsP,“ hovorí preventista MsP V. Kunák.

Vďaka kódu, ktorý čítačka zachytí, policajti nájdu v databáze na internete majiteľa i kontakt. Tak sa zatúlaní chlpáči dostanú jednoducho a  rýchlo späť k svojim majiteľom a navyše sa vyhnú karanténnej stanici. Tá je často pre štvornohých priateľov človeka veľmi stresujúca.

MsP v Malackách zaznamenala už tri prípady, keď vďaka čítačke a čipovaniu vrátila psíkov domov. V jednom prípade ušiel pes zrejme pri tom, ako sa manželský pár ponáhľal do pôrodnice a na psíka akosi pozabudol. „Keď sme volali majiteľke, tá nám oznámila, že je v pôrodnici a jej manžel tiež. V tomto neštandardnom prípade sme upustili aj od blokovej pokuty,“ hovorí preventista MsP V. Kunák. Tá inak postihne všetkých, ktorí zanedbajú starostlivosť o štvornohého miláčika, a ten bude musieť cestovať domov za asistencie polície.

Text: N. Slobodová, foto: -msp-

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok