21. 7. 2010
Most uzavretý

Dnes ráno okolo ôsmej hodiny Regionálne cesty definitívne uzatvorili mostné teleso nadjazdu kvôli rekonštrukcii. „Okrem rekonštrukcie nás bude zaujímať aj bezpečnosť celej stavby, nakoľko pod rekonštruovanou časťou mosta sú chodníky a ľudia tadiaľ prechádzajú z jedného supermarketu do druhého a sú tu aj ihriská, na ktorých sa pohybujú mladí ľudia,“ tvrdí primátor mesta Jozef Ondrejka. Vodiči, ktorí mesto príliš dobre nepoznajú, by sa mali riadiť novým značením, ktoré je viditeľné a zreteľné. Oficiálna obchádzková trasa vedie cez priemyselný park na Vampíl a tadiaľ po starej ceste naspäť do Malaciek.Celá obchádzková trasa je zobrazená pod bannerom na home.

Chceme opätovne upozorniť na obmedzenia na Radlinského ulici, kde je dočasne zrušené pozdĺžne parkovanie, t.z. že sa tu nesmie parkovať čo naznačuje aj prenosné dopravné značenie. Dnes ráno tomu niektorí vodiči nechceli veriť a napriek značkám tu parkovali. Taktiež ešte raz upozorňujeme, že autobusová zastávka na Sasinkovej ulici (vedľa červeného obchodného domu v strede mesta) je zrušená bez náhrady. Spoje do Rohožníka a Studienky chodia zo železničnej stanice.Svetelná signalizácia na križovatke pred nadjazdom je prekrytá fóliou a preto je potrebné riadiť sa dopravnými značkami.

Rekonštrukcia je naplánovaná do konca októbra, avšak podľa slov zástupcu Regionálnych ciest Ivana Spustu sa dodávateľ bude snažiť dokončiť práce čo najrýchlejšie. “Nastúpené” mechanizmy začali ihneď s odstraňovaním železnej platne, ktorá prekrývala vzniknutú kavernu a pripravená fréza s odstraňovaním vrchnej vrstvy asfaltu. 

Skúška nervov nás čaká pravdepodobne v mesiaci september, kedy sa opäť začne školská dochádzka a skončí sa obdobie dovoleniek. Je potrebné obrniť sa riadnou dávkou tolerancie a ohľaduplnosti voči danej situácii a okolitým vodičom. Taktiež počítajte so značnou časovou rezervou, nakoľko železničné prejazdy sú v tomto období uzatvorené častejšie a obchádzková trasa je dlhá. Most je nutné opraviť predovšetkým kvôli bezpečnosti obyvateľov a motoristov a preto je vhodné vzniknutú situáciu akceptovať.
Text, foto: /iša/

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok