29. 4. 2014
Moja fešná slečna má po premiére
Divadlo na hambálku má za sebou hektický premiérový víkend. A stál za to. Jeho nová hra s názvom Moja fešná slečna publikum po prvej i druhej premiére zdvihla zo stoličiek. Inšpiráciou na naštudovanie tejto láskavej a tak trochu aj mravoučnej dobovej komédie s vtipnými presahmi do súčasnosti poslúžil G. B. Shaw a jeho Pygmalion.

Umeleckej výzvy sa zhostil režisér divadla Vlado Zetek. Napísal pre svojich ostrieľaných zverencov hru, ktorá dala vyniknúť ich talentu, ale aj kráse kostýmov, úspornej funkčnosti scény, nevšednému nápadu s úsekmi doplnenými filmovou projekciou a napokon aj domácej záhoráčtine zastupujúcej jazyk prostého ľudu v protiklade s kultivovanou rečou vyšších spoločenských vrstiev.

Herecké výkony i samotný príbeh si podmanili divákov kombináciou milého návratu k starosvetským manierom, ale aj samotným popoluškovským motívom, ktorý – hoci tisíckrát spracovaný, je že vždy žiadaný a úspešný. Jemný úsmev na tvári divákov počas celého predstavenia a šťastný koniec sa postarali o príjemnú pohodu a pozitívne dojmy v emočnej pamäti každého, kto predstavenia videl. Herci Divadla na hambálku a ich režisér môžu byť s výsledkom spokojní. Kto nestihol premiéry, môže sa tešiť na reprízy 10. a 24. mája.

Text, foto: T. Búbelová

 
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok