25. 6. 2012
Mlyn nie je o adrenalíne, ale o pohode
Hudobný festival Festival Mlyn sa konal v piatok a v sobotu 22. a 23. júna na Kamennom mlyne pri Plaveckom Štvrtku v tradičnej pohodovej atmosfére. Vôňa borovíc, kovbojské klobúky a pivo – hoci čoraz častejšie aj nealkoholické, alebo aspoň Radler – práve to sú neodmysliteľné rekvizity podujatia, na ktoré mnohí s nostalgiou stále spomínajú ako na Country Mlyn.

Návštevnosť bola trošku slabšia ako po iné roky, primeraná všadeprítomnej kríze, no nebolo to na škodu. Hľadiská sa zapĺňali ľuďmi najmä pred večernými koncertmi najžiadanejších kapiel a spevákov. Ťahákmi boli Pavol Hammel, Vidiek, Bukasový masív, Zuzana Suchánková, ale napríklad aj domáci AC+. Každoroční skalní prespali v stanoch či v hoteli Rozália, a tak organizátori mysleli aj na ich deti. Sprievodný program ponúkal agility šou so psíkmi, jazdu na motokárach či skákacie hrady.

Dospelí sa mohli zapojiť do turnaja v plážovom volejbale o zaujímavé ceny. Nedeľa popoludní patrila aj malej Super Star, do ktorej sa zapojili mladí speváci – študenti štátneho konzervatória v Bratislave. O víťazovi rozhodlo divácke hlasovanie. Atmosféra festivalu pod borovicami bola veľmi príjemná. Hudba nevyrušovala prisilnými decibelmi a publikum bolo očividne iné než na „mládežníckych“ festivaloch. A to je dobre – Mlyn uspokojí každého bez rozdielu veku.

Text, foto: T. Búbelová      
Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok