4. 3. 2016
Mladší dorastenci HC Tatran Stupava a Strojár Malacky zázračne zdolali ťažkého súpera

Spoločnému družstvu mladších dorastencov HC Tatran Stupava a Strojár Malacky sa podaril husársky kúsok – porazili Tatran Prešov.

Tatran Prešov je družstvo, ktoré snáď ani netreba predstavovať. Patrí medzi absolútnu slovenskú špičku a body získava nielen v domácej hale, ale pravidelne si ich vozí aj z celého Slovenska. Aj do Stupavy určite pricestovali s plánom odviezť si dva body. Začiatok zápasu pritom vyzeral, že s tým nebudú mať najmenší problém. Do zápasu „vleteli“ naplno a naši chlapci zostali zaskočení. Ako keby už na ihrisko nastupovali s pocitom, že poraziť Prešov je nad ich sily. Prehrávali 1:8 aj 2:10 a veľa svojho umenia dovtedy neukázali.

Možno pomohol oddychový čas, možno povzbudzovanie fanúšikov, ktorí prišli v peknom počte, snáď svoju úlohu zohrali 2-3 dobre ubránené útoky súpera, ale v 12. minúte sa zápas viac než vyrovnal. Naši chalani začali byť v obrane veľmi srdnatí a súperovi nič nedarovali zadarmo. Na ubránené útoky dokázali reagovať krásnymi kombináciami, z ktorých padali góly a v 18. minúte to bolo vďaka päťgólovej šnúre už len o tri – 7:10. Z jasnej záležitosti bol zrazu vyrovnaný zápas, hoci východniari boli stále v 3-4 gólovom trháku. Polčas sa skončil 15:17 a chalanov vyprevádzal na prestávku uznanlivý potlesk.

Motivácia v šatni zabrala – dotiahli sme sa na najtesnejší jednogólový rozdiel a vyrovnanie niekoľkokrát viselo vo vzduchu – brvno, náskok napálený do brankára či nepremenená šanca z pivota však znamenali, že Prešov mal stále navrch. Chlapcov zo Záhoria ale ani takáto dávka smoly neznechutila. Fantasticky sa hecovali a držali so súperom krok. Trpezlivosť sa oplatila – na tabuli svietila 22. minúta, keď bolo skóre prvýkrát vyrovnané – 25:25. To už naši hrali akoby v tranze a obecenstvo ich hnalo vpred. Súper odskočil o dva góly – dotiahli sme ho. Prešov dal opäť dva góly, tri minúty pred koncom viedol 28:30 a zdalo sa, že zápas ukontroluje. Útok našich chlapcov je ale úspešný a opäť je to len o gól. Skvelá obrana a úspešný útok – 30:30.

Minúta do konca. Tréner Prešova si berie oddychový čas. Zápas majú východniari stále vo vlastných rukách. Stačí im podržať loptu a dať gól. Nervozita by sa dala krájať. Prešovčania útok nezvládajú a idú do prierazu. Ostáva dvadsať sekúnd. Diváci sú na nohách. Čakajú, čo naši vymyslia. Tri sekundy pred koncom dohrávajú loptu do ľavého krídla a Dano Polák rutinérsky prestreľuje prešovského brankára. Lopta končí v sieti a všetky ruky letia hore.
Ďalší sen sa stáva skutočnosťou – chalani porážajú v celoštátnej súťaži Prešov! Počas celého zápasu sme viedli tri sekundy – áno, len tie záverečné tri. Chlapci ukázali, že sa nedajú zlomiť a dokážu veriť vo víťazstvo do posledných sekúnd. Dokázali to a aj preto tento zápas určite zostane v ich spomienkach.

Zostava a góly Stupavy: Frýbert 1, Krajčír 1, Štefko 4, Rybár, Konečný, Ichman 4, Polák 9, Prévaj 4, Hýravý 6, Adamkovič Fúsek 2
Tréneri: Rudolf Draškovič, Robert Baláž, Michal Rybár
Priebeh: 0:2, 1:2, 1:4, timeout Stupava, 1:8, 2:8, 2:10, 7:10, 7:11, timeout Prešov, 7:12, 8:12, 8:13, 9:13, 9:14, 10:14, 10:15, 11:15, 11:16, 13:16, 13:17, 15:17 / 16:17, 16:19, 17:19, 17:20, 19:20, 19:23, timeout Stupava, 21:23, 21:24, 23:24, timeout Prešov, 23:25, 25:25, 25:27, 27:27, 28:27, 28:28, 28:30, 30:30, Timeout Prešov, 31:30

Starší dorastenci výhru nezopakovali

Starší dorastenci nastúpili na palubovku po víťaznom zápase mladších dorastencov vo výrazne zredukovanej zostave. Bolo ich len osem a tak lavičku vždy „zohrieval“ len jediný náhradník. Išlo o zápas Dávida s Goliášom – veď za Prešov nastúpili aj chalani, ktorí sa objavujú aj v mužskom tíme.
Do zápasu sme nešli s prehnanými očakávaniami – z Prešova sme si priniesli poriadnu gólovú nádielku, a tak sme doma chceli zahrať koncentrovanejšie. Už od začiatku sa nám to darilo a od súpera sme udržiavali solídny odstup. Niektoré útoky sa nám darilo ubrániť a prekvapujúcimi strelami spoza obrany nachytať súperových brankárov „na hruškách“. Polčas sa skončil stavom 10:18 a hanbu sme si rozhodne neurobili.
V druhom polčase sme čakali, že naši chlapci kondične odídu – veď štyria z nich mali v nohách už celý prvý zápas, odohraný za mladších dorastencov. Zopakovanie polčasového výsledku by sme tak považovali za úspech. Nakoniec sa to do bodky podarilo – aj druhý polčas sa skončil 10:18, v súčte sme prehrali 20:36 a bola to prehra so cťou – našich hráčov odprevádzalo z ihriska publikum potleskom.
Zostava a góly: Frýbert 3, Valachovič 5, Molnár, Konečný 1, Ichman 7, Velebný, Renčo 1, Fúsek 3
Priebeh: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7, timeout Stupava, 3:8, 4:8, 4:9, 5:9, 5:11, 7:11, 7:16, 9:16, 9:17, 9:18, 10:18 / 11:18, 12:18, 12:21, 13:21, 13:24, timeout Stupava, 13:27, 15:27, 15:30, 16:30, 16:32, 18:32, 18:34, 19:34, 19:35, 20:35, 20:36

Presvedčivá výhra mladších dorasteniek
Naše mladšie dorastenky spoločne so staršími cestovali na dvojdňový „výlet“ po palubovkách súperiek. Ich prvými súperkami bolo družstvo Bernolákova Košice. „Knedle“ už od prvých minút potvrdili tabuľkový rozdiel a v 23. minúte sme viedli celkom jednoznačne – 11:1. Domáce hráčky trochu zlepšili hru, ale polčasový rozdiel bol stále jedenásťgólový.
V druhom polčase naše baby predviedli ešte komplexnejší výkon najmä v obrane a dovolili súperkám streliť len päť gólov a ony samotné ich nasúkali až 26!
Zostava a góly Stupavy: Vanesa Valachová 3, Sabina Baštiová 6, Viktória Voržáčková, Sabina Gálová 4, Diana Michálková 9, Simona Kubovičová, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová 4, Alexandra Popovičová 1, Nikola Kmeťová 3, Nicol Hladíková 4, Nikol Vačková, Sarah Richter 5.
Tréneri: Roman Vigh, Ľuboš Bašti
Asistent: Róbert Geisse
Priebeh: 1:11, 4:15 / 5:25, 7:33, 9:41

Aj staršie dorastenky zvíťazili
Do Košíc a Michaloviec cestovali aj staršie dorastenky. Prvý zápas hrali s družstvom Bernolákova Košice.
Aj keď družstvo nebolo v plnom zložení, dievčatá si išli po jasné dva body. Tempo hry a neustále sa zvyšujúci náskok si začali tvoriť od 7. minúty, keď sa jasne ukázal kvalitatívny rozdiel medzi oboma družstvami. Dôkazom toho je výsledkový rozdiel v skóre o 22 gólov. Celému družstvu Košíc sa podarilo skórovať trinásťkrát a takmer rovnaký počet gólov dala iba naša krídelníčka Sarah Richter. Sarah skórovala jedenásťkrát z 11 pokusov, čo predstavuje 100% úspešnosť pri streľbe!
Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová 1, Vanesa Valachová 3, Wanessa Raffasederová, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 2, Romana Gašpareková 2, Silvia Straková 4, Alexandra Popovičová 4, Sarah Richter 11, Michaela Puškáčová 2, Ivana Gašpareková 8.
Tréneri: Roman Vigh, Peter Kuklovský
Asistenti: Róbert Geisse, Ľuboš Bašti
Priebeh: 3:8, 4:12, 5:15 / 9:22, 10:28, 13:37

Text, foto: R. Draškovič (upravené redakciou)

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…