24. 4. 2017
Mladí divadelníci pozývajú na diskusiu s inšpiratívnymi hosťami
Štúdio mladých Divadla na hambálku pozýva v utorok 25. apríla o 17,00 do Spoločenského domu na diskusnú platformu CHILL OUT BY SM DNH, ktorú pripravujú najstarší divadelníci Denis Farkaš  a Denis Šatan.

V príjemnej, neformálnej atmosfére sa bude diskutovať s Petrom Balkom, mladým a talentovaným mužom, ktorý sa prvýkrát zviditeľnil ako spoluscenárista známeho filmu Kandidát. Zručnosť scenáristu predviedol aj vo filme Čiara, ktorý bude uvedený počas leta. Dej sa odohráva na slovensko-ukrajinských hraniciach a venuje sa tematike pašovania ľudí a tovaru.

P. Balko je spolutvorcom seriálu Moje povstanie, kde v rámci jedinečného projektu účinkovali v krátkych príbehoch, inšpirovaných SNP, napríklad Dominika Cibulková, Celeste Buckingham, Miroslav Šatan, Lukáš Latinák a iní.
Úspešný mladý umelec je laureátom prestížneho ocenenia ANASOFT LITERA za knihu Vtedy v Lošonci a spolutvorcom projektu Večer s Havranom.

Partnerom projektu je vydavateľstvo KK Bagala, pričom pozvanie na diskusiu prijal Koloman Kertész Bagala osobne. Vo svojom vydavateľstve doteraz vydal približne 350 kníh. orientuje sa výhradne na slovenských autorov a veľký priestor dáva debutantom. Založil a 18 rokov organizuje literárnu súťaž Poviedka, v roku 2009 pribudla aj súťaž Básne. Vydavateľstvo sa venuje organizácii kultúrnych podujatí a propagácii domácej literatúry pod hlavičkou občianskeho združenia literarnyklub.sk.
 
Tešíme sa na vás.

-red-
Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok