24. 4. 2017
Mladí divadelníci pozývajú na diskusiu s inšpiratívnymi hosťami
Štúdio mladých Divadla na hambálku pozýva v utorok 25. apríla o 17,00 do Spoločenského domu na diskusnú platformu CHILL OUT BY SM DNH, ktorú pripravujú najstarší divadelníci Denis Farkaš  a Denis Šatan.

V príjemnej, neformálnej atmosfére sa bude diskutovať s Petrom Balkom, mladým a talentovaným mužom, ktorý sa prvýkrát zviditeľnil ako spoluscenárista známeho filmu Kandidát. Zručnosť scenáristu predviedol aj vo filme Čiara, ktorý bude uvedený počas leta. Dej sa odohráva na slovensko-ukrajinských hraniciach a venuje sa tematike pašovania ľudí a tovaru.

P. Balko je spolutvorcom seriálu Moje povstanie, kde v rámci jedinečného projektu účinkovali v krátkych príbehoch, inšpirovaných SNP, napríklad Dominika Cibulková, Celeste Buckingham, Miroslav Šatan, Lukáš Latinák a iní.
Úspešný mladý umelec je laureátom prestížneho ocenenia ANASOFT LITERA za knihu Vtedy v Lošonci a spolutvorcom projektu Večer s Havranom.

Partnerom projektu je vydavateľstvo KK Bagala, pričom pozvanie na diskusiu prijal Koloman Kertész Bagala osobne. Vo svojom vydavateľstve doteraz vydal približne 350 kníh. orientuje sa výhradne na slovenských autorov a veľký priestor dáva debutantom. Založil a 18 rokov organizuje literárnu súťaž Poviedka, v roku 2009 pribudla aj súťaž Básne. Vydavateľstvo sa venuje organizácii kultúrnych podujatí a propagácii domácej literatúry pod hlavičkou občianskeho združenia literarnyklub.sk.
 
Tešíme sa na vás.

-red-
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok