12. 5. 2008
Míľa pre mamu - väčší úspech ako vlani

10. mája sa Malacky pridali k 28 mestám a obciam na Slovensku, v ktorých 7352 zaregistrovaných účastníkov prešlo 1609 m – Míľu pre mamu. Materské centrum Vánok, ktoré sústredilo akciu do Zámockého parku, sa môže pochváliť 438 zaregistrovanými nadšencami. Malacky sa tak v celoslovenskom meradle zaradili po Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a Sabinove na 5. miesto.

MC Vánok sa blyslo aj organizátorsky, keď od 15.00 h až do 18.00 h zabezpečilo pre malých aj veľkých pestrý sprievodný program. Nechýbal šašo Pepe, tanečné vystúpenia detí z CVeČka, Let´s Dance, brušné tanečnice a folklórny súbor Leváranek. Na slávnostný štart Míle pre mamu nastúpili do čela malí folkloristi a za zvuku harmoniky sa po 16.00 h dav pohol ku kaštieľu a oblúkom cez park späť do cieľa pri Zámockej reštaurácii.

V propagačnom stánku Vánku každá rodina po absolvovaní míľového okruhu získala výmenou za „účastnícky štipec“ balíček s darčekmi. „Míľa pre mamu bola príležitosťou pre materské centrá ukázať, čo je ich hlavným poslaním. Vytvárať mamám a ich deťom bezpečný a podnetný priestor, v ktorom je materstvo a rodičovstvo cennou hodnotou,“ zhodnotila akciu Elena Bakošová z Únie materských centier. O tom, že popularita podujatia rastie svedčí aj to, že sa podujatia celkovo zúčastnilo o 2165 ľudí viac ako vlani.

Ďalšie
Šport
Voľný čas
20. 2. 2024
Po úspešnom nultom ročníku prišiel úspešný prvý

Minuloročná premiéra amatérskeho volejbalového turnaja zmiešaných tímov bola úspešná, a tak po…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Sociálna oblasť
Oznamy
20. 2. 2024
Štatistický úrad vykonáva v Malackách zisťovanie o príjmoch a životných…

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o…

Zobraziť celý článok