23. 4. 2015
Míľa pre mamu aj tento rok
K obľúbeným jarným podujatiam pre rodiny s deťmi je v Malackách aj májová Míľa pre mamu. Pravidelným organizátorom v našom meste je Materské centrum Vánok Malacky, ktoré sa takto aj tento rok zapojí do celoslovenskej akcie pri príležitosti Dňa matiek. Mamičky, ale aj oteckovia s malými deťmi sa stretnú 9. mája od 14.00 do 18.00 h v Zámockom parku, kde budú spoločne „míľovať“.

Vyjadria tak vďaku všetkým mamám za ich obetavú a láskavú prácu pri výchove a starostlivosti o vlastné  ratolesti. Centrálnym organizátorom podujatia s názvom Míľa pre mamu je už od roku 2004 Únia materských centier. Akcia sa teší veľkému úspechu v mnohých mestách a obciach Slovenska a koná sa tradične v predvečer Dňa matiek ako najväčšia oslava tohto sviatku na Slovensku.

V roku 2014 sa Míle pre mamu, ktorá je zároveň výrazom poďakovania ženám – matkám za ich dobrovoľnícku prácu v materských a rodinných centrách, v Malackách zúčastnilo 538 ľudí. Celkový počet účastníkov na Slovensku dosiahol rekordných 27 543 návštevníkov.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok