10. 11. 2009
Mestský rozhlas má svoje opodstatnenie

Na internetovom diskusnom fóre stránky mesta sa objavil príspevok, v ktorom sa občan sťažuje na vysielanie mestského rozhlasu (najmä na hudbu) a zároveň vyslovuje požiadavku na jeho zrušenie. Súčasťou vysielania mestského rozhlasu boli vždy oznamy občanom a hudba, ktorej výber je v kompetencii hlásateľky. Tou je v Malackách od roku 1986 Jana Sedláková.

„Snažím sa vo vysielaní striedať jednotlivé hudobné žánre, takže vždy neulahodím uchu každého poslucháča,“ povedala J. Sedláková. „Taktiež záleží na období. Napríklad pred Vianocami púšťam koledy a gospel,“ dodala. Okrem toho, že rozhlas informuje občanov o podujatiach a udalostiach týkajúcich sa mesta, za poplatok ponúka priestor aj oznamom komerčného charakteru.

Mestský rozhlas má svoje opodstatnenie najmä v prípade ohrozenia, keď zasadá aj krízový štáb. Pri nedávnej veternej smršti boli občania už v skorých ranných hodinách prostredníctvom rozhlasu informovaní o situácii v meste a upozornení na zákaz vstupu do Zámockého parku. Mestský rozhlas by prostredníctvom sirény najrýchlejšie informoval občanov o hroziacom nebezpečenstve, a tým by mohol zachrániť ľudské životy. 

-raj-

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok