4. 9. 2017
Mestská hromadná doprava v Malackách od pondelka 18. septembra

O pár dní spúšťame mestskú hromadnú dopravu. K linke D, ktorá už od apríla jazdí medzi železničnou stanicou a priemyselným parkom, pribudnú od pondelka 18. septembra ďalšie tri linky: A, B, C. Pokryjú veľkú časť územia mesta a zastavovať budú predovšetkým na frekventovaných miestach (školy, nemocnica, súd, cintoríny, obchodné centrá atď.).   

„Vychádzali sme z toho, že v meste máme zrekonštruovaný autobusový terminál v tesnom susedstve železničnej stanice,“ hovorí zástupca primátora Malaciek Milan Ondrovič. Práve preto sa zvolila železničná stanica ako východiskový bod všetkých štyroch liniek MHD. „Grafikon sme sa v maximálnej miere snažili prispôsobiť ranným vlakovým spojom a školskému rozvrhu, ale aj pracovnej dobe priemyselných prevádzok v meste. Na našich linkách budú jazdiť klimatizované autobusy Slovak Lines s mobilnou wi-fi sieťou. Vážime si každého jedného obyvateľa mesta, ktorý nechá doma svoje auto a bude sa presúvať autobusmi MHD. Aj preto sme sa rozhodli pre darček pre všetkých, čo budú využívať verejnú dopravu v Malackách, a prvý týždeň bude cestovanie zadarmo,“ doplnil viceprimátor.

Malacky sa spustením MHD pripájajú k Európskemu týždňu mobility (ETM), ktorý sa bude konať v dňoch 16. – 22. septembra. Jeho cieľom je podporovať pohyb pešo, bicyklami alebo verejnou dopravou. Na každý deň v rámci ETM mesto pripravuje zaujímavý program pre verejnosť.   

mhd.malacky.sk

 

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok