11. 3. 2015
Mesiac knihy v knižnici MCK

Marec je obdobím, keď knižnica MCK privíta asi najviac detských návštevníkov odrazu. Pri príležitosti Mesiaca knihy totiž jej pracovníčky už niekoľko rokov pozývajú škôlkarov i školákov na zážitkové čítanie spojené s prehliadkou knižnice a rozprávaním o knihách a čítaní. „Denne nás navštívi niekoľko skupín detí s pedagógmi, ktorí sa vopred prihlásili,“ hovorí Mária Knotková, ktorá práve škôlkarom z Bernolákovej ulice dočítala rozprávky.

Okrem toho knižnica pripravila pre dospelých návštevníkov chvíľky s knihou. Do riadkov mnohých starších kníh sa môžu začítať vo vestibule v „kresle pre babičku“. Ak sa niekomu kniha zapáči, môže si ju odniesť domov. Počas roka, v ktorom si pripomíname 200. výročie narodenia Ľ. Štúra, je vhodný čas aj na výstavu o živote a diele tejto osobnosti, ktorá je  prístupná v čitárni knižnice.

„V mesiaci knihy chystáme aj obľúbenú Noc s Andersenom pre 20 detí vo veku od 7 do 10 rokov,“ prízvukuje Mária Knotková. Organizátori uprednostnia tie deti, ktoré sa ešte nikdy tejto atraktívnej nočnej akcie plnej rozprávok nezúčastnili. A pre všetkých čitateľov je tu ešte bonus – Týždeň bez pokút, počas ktorého je možné vrátiť požičané knihy bez finančnej sankcie. „Na všetkých čitateľov sa tešíme a prváci základných škôl sa môžu dokonca prihlásiť bez poplatku,“ odkazuje všetkým, ktorí radi čítajú.

Text, foto: T. Búbelová   

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok