7. 7. 2020
Memoriál Petra Patscha 2020

Cyklomaratón Memoriál Petra Patscha sa koná každoročne ako symbolická spomienka nášho legendárneho cykloturistu a jeho výkonov, keď okrem iného prešiel napríklad z Malaciek do Japonska.

6. júna sa uskutočnil už 10. ročník podujatia, ale vzhľadom na obmedzenia bol iba pre členov OZ Zenit SK, SCK Záhorák a Cykloklub Gajary. Na štartovnú listinu sa napriek tomu zapísal rekordný počet 45 cykloturistov.

Účastníci si mohli vybrať z dvoch trás, kratšej a dlhšej. Tradičná trasa s dĺžkou 220 km viac-menej kopíruje hranice Bratislavského kraja (Malacky, Gajary, Malé Leváre, Závod, Studienka, Plavecký Mikuláš, Sološnica, Doľany, Budmerice, Senec, Hamuliakovo, Bratislava, Devín, Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Suchohrad, Jakubov, Malacky). Kratšia trasa vedie výlučne Záhorím.

Obidve skupiny sa stretli na štarte záverečnej spoločnej etapy od Cyklomosta Slobody v Devínskej Novej Vsi do Malaciek. V cieli  ich  čakal  chutný poľovnícky guláš, účastnícka cena i bohatá  tombola. A len s úsmevom sa spomínali  krízové chvíle počas trate, na boj s protivetrom či technické problémy.  

Záverečný potlesk patril všetkým účastníkom  aj organizátorom. Priatelia bicyklov sa lúčili so želaním opätovného stretnutia na budúci rok.

Text a foto: M. Merc

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok