8. 9. 2022
Memoriál K. Wunderlicha už 10. septembra

Model Klub Malacky, Záhorácky letecký klub o. z. organizuje aj tento rok pravidelnú spomienkovú letecko-modelársku akciu – Memoriál Karola Wunderlicha.       

Karol Wunderlich bol modelársky inštruktor a vedúci klubu v Malackách v období 70-tych až 90-tych rokov. Jeho osobný odkaz sa nedá merať počtom dosiahnutých víťazstiev alebo medailí. Karol vychoval niekoľko generácií úspešných modelárov, z ktorých sa mnohí venujú modelárstvu až dodnes.       

Tento rok ide už o 9. ročník divácky veľmi atraktívnej akcie. Na podujatie každoročne pozývajú najlepších pilotov z celého okolia. Pravidelne sa na memoriáli zúčastňujú aj modelári z Rakúska a nechýbajú ani deti Karola Wunderlicha aj so svojimi rodinami. Okrem aktívnych pilotov vystupujúcich na akcii, je to sviatok aj pre všetkých nadšencov a sympatizantov lietania s modelmi a najmä pre rovestníkov Karola Wunderlicha – dnes modelárskych veteránov – často zakladateľov celých úspešných odvetví modelárstva v bývalom Československu. Medzi najstarších účastníkov patrí legenda československého modelárstva, o ktorej si v časopise Modelář čítali ako deti aj dnešní šesťdesiatnici. Olin Vitásek z holíčskeho klubu dodnes aktívne lieta a vystupuje na verejných akciách. Podobne ako Karol viedol množstvo dnešných modelárov, ktorí prešli prípravou v jeho krúžku. 

    Memoriál, podobne ako ostatné akcie tohto druhu, býva predstavením širokej škály modelárskej činnosti. Modelári sa prezentujú ako konštruktéri, stavitelia modelov a v tomto prípade najmä ako skúsení piloti. Diváci uvidia predstavenie vrcholnej akrobacie typu 3D, realistické lety modelov skutočných lietadiel z histórie, vetrone, modely na elektrický pohon, alebo modely so spaľovacími motormi. Ako prezentácia špičkovej technológie lietajú aj modely s prúdovým pohonom (JET). Podujatie sa uskutoční na plochách pestovaných trávnikov v lokalite Babie jazero za Veľkými Levármi už 10. septembra so začiatkom o 10.00 h.  

-ts-

Ďalšie
Bezpečnosť
28. 2. 2024
F-16 budú pôsobiť na letisku v Kuchyni

Nové stíhacie lietadlá F-16, ktoré mali podľa pôvodných plánov nastúpiť do služby na…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok