6. 12. 2016
Medzinárodný festival Ekotopfilm – Envirofilm privíta milovníkov prírody už v stredu

Viac ako tridsať rokov pripravujú ochrancovia prírody, vedecké kapacity a Bratislavský samosprávny kraj projekt vyhlásenia Národného parku Podunajsko, ktorého finálnu podobu dostane na stôl Ministerstvo životného prostredia SR začiatkom budúceho roka. Zvýšiť informovanosť a podporu verejnosti o tomto unikátnom projekte ochrany podunajskej prírody je kľúčová. Preto patrí k nosným témam bratislavskej regionálnej tour Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý bude v stredu 7. decembra v Malackách v kine Záhoran. Je určený pre každého milovníka prírody. Vstup je ZDARMA.

Program začína doobeda Junior festivalom, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl. Festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť. Popri premietaní piatich víťazných filmov je pripravená aj zaujímavá diskusia zameraná práve na tému Národný park Podunajsko.

Festival víta aj primátor mesta Malacky Juraj Říha: „Ochrana životného prostredia je jednou z najdôležitejších tém dneška. V Malackách o nej nielen hovoríme, ale aj konáme. Zrevitalizovali sme sídlisko Juh a časť lesoparku. Pri rekonštrukciách ciest sme pamätali aj na cyklistov, či už značením alebo cyklokoridormi a máme vypracovaný ucelený plán cyklistickej dopravy. Staráme sa aj o skládky a čisté prostredie. Naše deti zo skautského oddielu a Centra voľného času pravidelne čistia lesy v okolí mesta. Vďaka zapojeniu sa do projektu Odkaz pre starostu máme prehľad o všetkých čiernych skládkach, ktoré operatívne odstraňujeme. A to nie je všetko. Začali sme nahrádzať staré sodíkové výbojky vo verejnom osvetlení modernými LED. Aktuálne pripravujeme projekt kompostárne, kde budeme zhodnocovať bioodpad.“

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji tohto roku sa konal jeho 43. ročník. Počas jedného týždňa priniesol viac ako 100 filmov z celého sveta, bohatý sprievodný program tematických prezentácií, workshopov a diskusií. V poslednom ročníku sa na ňom zúčastnilo 35 spíkrov a  viac ako 17 000 návštevníkov.

Viac info nájdete na: www.ekotopfilm.sk

-ts-

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok